REKLAMA

Projekt złagodzenia obostrzeń epidemicznych. Zobaczcie jakie są następne zmiany

Rada Ministrów przedstawiła projekt poluzowania obostrzeń epidemicznych. Wynika z niego, że konieczny dystans społeczny, który należy zachować, będzie wynosić 1,5 metra, a w wydarzeniach kulturowych i sportowych będzie mogło jednocześnie uczestniczyć więcej osób. Prawdopodobnie zmiany będą funkcjonować od 21 lipca.

REKLAMA

Dystans społeczny

REKLAMA

Przypominamy, że obecnie wymagane jest zachowanie dwumetrowego odstępu od przechodniów. W przeciwnym wypadku należy zasłonić usta i nos. Po złagodzeniu obostrzeń zmieni się jedynie dystans – będzie to półtora metra, a w przypadku niemożliwości jego zachowania nadal będziemy mieć obowiązek zasłonić twarz.

Sport

Na stadionach piłkarskich i żużlowych publiczność będzie mogła zająć połowę dostępnych miejsc. Z takim limitem zostaną otwarte także hale sportowe. Do tej pory na stadionach zajęte mogło być 25% miejsc, a hale sportowe były całkowicie zamknięte. W wydarzeniach sportowych udział będzie mogło brać już nie do 150, a nawet do 300 uczestników + osoby będące kadrą wydarzenia. Na basenach natomiast zniesiono limit uczestników zajęć – wcześniej limit był zależny od powierzchni obiektu.

Kultura

Projekt Rady Ministrów zakłada zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w obiektach takich jak kina, kluby muzyczne, sale widowiskowe, amfiteatry czy muszle koncertowe. Podobnie jak w przypadku obiektów sportowych, dla publiczności oddana zostanie połowa dostępnych miejsc. Do momentu zajęcia miejsca uczestnik zobowiązany będzie zakrywać usta i nos, a w przypadku placówek bez wyznaczonych siedzisk obowiązywać będzie zachowanie półtorametrowego dystansu społecznego.

Rozporządzenie ma funkcjonować od 21 lipca, z wyjątkiem niektórych przepisów, które wejdą w życie od 4 sierpnia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *