REKLAMA

Prokuratura zainteresowała się pożarem wysypiska w Fałkowie

Wiadomo już, że Prokuratura Okręgowa w Kielcach zajęła się sprawą pożaru i możliwego podpalenia składowiska odpadów, które znajduje się pomiędzy Fałkowem a Pląskowicami. Od niedzieli trwają tam działania gaśnicze, wciąż z wysypiska wydobywają się kłęby dymu, a w Fałkowie wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. 

REKLAMA

Przelewanie i rozgrzebywanie hałdy śmieci trwa od niedzieli.

Na miejscu ciągle pracuje około 10 zastępów straży pożarnej oraz koparki i ładowarki, które rozgrzebują hałdy śmieci. Jak informuje Radio Kielce sprawą zainteresowała się Prokuratura Okręgowa w Kielcach – „Zabezpieczyliśmy dokumentację dotyczącą składowiska, powołaliśmy biegłego, który podjął czynności. Przesłuchano pierwszych świadków, zbieramy materiał dowodowy. Sprawdzimy, czy były tam odpady, które nie powinny się tam znaleźć. Właściciel Polskich Odpadów Komunalnych został przesłuchany. Ustalamy, co jest przyczyną pożaru i jakiego rodzaju odpady spłonęły” – wyjaśniał w Radiu Kielce Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej.

Wiadomo, że wysypisko miało zezwolenie na składowanie odpadów wydane przez Starostwo Powiatowe w Końskich, ale już wielkość hałd które tam powstały wzbudzają zastrzeżenia. Strażacy ustalili, że zgodnie z wydaną przez nich decyzją powinny tam znajdować się dwie hałdy o maksymalnych rozmiarach 40 x 38 m, tymczasem ta która cały czas jest dogaszana ma rozmiary 100 x 80 m.

REKLAMA

Między innymi z tego faktu tłumaczy się właściciel składowiska, czyli firma Polskie Odpady Komunalne. Udało nam się ustalić, że w trosce o dobro mieszkańców w najbliższych godzinach w Fałkowie ma być montowany czujnik jakości powietrza. Do sprawy na pewno będziemy jeszcze wracać.

REKLAMA

4 thoughts on “Prokuratura zainteresowała się pożarem wysypiska w Fałkowie

  1. Pożar śmieci w Fałkowie 25 lipca 2019 at 23:00 - Reply

    Zarzuty dla wojta i pracownikom ze starostwa za brak nadzoru i nie dopełnienie obowiązków. Przecież dobrze wiedzieli. ze to składowisko to lichwa i stwarza zagrożenie.

  2. Ciekaw jestem co tego wyniknie, czy ktokolwiek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności ? Może znów szybko wysypisko zmieni właściciela i nara. Jak można było dopuścić do takiego staniu ? Gdzie były władze gminy której budynek jest oddalony od wysypiska 600 m ? MASAKRA !

  3. Pingback: Władze wizytowały płonące wysypisko koło Fałkowa | TKN24

  4. Władze w maseczkach….a my mieszkańcy jesteśmy zatruwani…i nikt maseczek nam nie przekazał ani też informacji jak mamy się zabezpieczyć przed tymi truciznami….a swoją drogą podobno skażenia nie wykryto gdy badali wszechobecny dym…to po co im te maski…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *