REKLAMA

Promowali zdrowe odżywianie świetną zabawą w Rudzie Malenieckiej [zdjęcia]

We wtorek 22 czerwca stowarzyszenie „Królewski Karp” w Rudzie Malenieckiej wraz z Urzędem Gminy zorganizowało akcję społeczną „Dobre myślenie, to zdrowe żywienie” na placu Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Podczas wydarzenia było wiele atrakcji dla uczniów i przedszkolaków.

REKLAMA

W wydarzeniu wzięli udział podopieczni ZPPO w Rudzie Malenieckiej wraz z nauczycielami. Uczestników akcji powitali wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca oraz dyrektor szkoły Urszula Piwowarczyk.

REKLAMA

Tematyka akcji związana była z promocją zdrowego sposobu odżywiania wśród dzieci oraz promowaniem obszaru i produktu lokalnego gminy Ruda Maleniecka, jakim jest karp królewski. Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Był pokaz carvingu, czyli wycinania z warzyw i owoców, a uczniów odwiedziły lubiane przez wszystkie dzieci alpaki.

Podczas trwania wydarzenia, przez cały czas uczestników zabawiał iluzjonista oraz animatorzy organizujący różnego rodzaju quizy i konkursy. Przedszkolaki i uczniowie mogli bawić się na eurobungee, karuzeli łańcuchowej, zjeżdżalni, mini placu zabaw, basenie z piłeczkami, zamku do skakania czy trampolinie. Ponadto uczestnicy otrzymali gadżety promujące projekt.

Po wyczerpującej zabawie na dzieciaki czekał zdrowy poczęstunek w postaci różnego rodzaju owoców i soków. Akcja zorganizowana została ze środków unijnych w ramach przyznanego grantu na realizację zadania „Dobre myślenie to zdrowe żywienie”.

Zdjęcia (UG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *