REKLAMA

Przebudowa ronda ruszyła, a wraz z nią utrudnienia [wideo]

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania przy „Ekonomiku” w Końskich na małe rondo. Obowiązują więc już zapowiadane objazdy i taki stan rzeczy będzie miał miejsce do połowy czerwca. 

REKLAMA

Z uwagi na niskie temperatury i występujące śnieżyce przebudowa skrzyżowania rozpoczęła się z kilkudniowym poślizgiem. Przypomnijmy, że u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kazanowskiej i  3-go Maja powstanie małe rondo. To początek wielkiej przebudowy ulic w centrum Końskich, bo niebawem rozpoczną się też remonty przy samym skwerku.

W związku z pracami przejazd przez powyższe skrzyżowanie został zamknięty. Objazd został zaś poprowadzony ulicami: Solidarności, Krakowską, 16-go Stycznia i Zamkową (wg poniższego rysunku – kliknij go by powiększyć):

REKLAMA

Od początku prac na kierowców skarżą się… inni kierowcy. Twierdzą oni, że wiele osób nie czytając znaków dojeżdża np. ulicą Piłsudskiego do samych prac, a zatem musi wykręcić by ponownie wrócić na drogę z objazdem. Przypomnijmy, że budowa ronda będzie kosztować około 2 miliony 700 tysięcy złotych, a gmina na ten cel pozyskała 60% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Przebudowa ronda ruszyła, a wraz z nią utrudnienia [wideo]

  1. jaka przebudowa !!! ronda tam ronda nie było; kto to pisze czy autor artykułu wie o czym pisze, tam były światła dobrze funkcjonowały, rondo będzie czyli jest to budowa ronda tylko po co. Kolejne mikro rondo co będzie utrudniało ruch tak jak przed starostwem zbyt małe niezbyt funkcjonalne

  2. Nareszcie bardzo dobre rozwiązanie. Nie wiem, kto wymyślił w tym mieście sygnalizację świetlną, ale to był strzał w kolano. Szczytem szczytów jest sygnalizacja na Partyzantów. Zwyczajny kretynizm. Ale Końskie od pewnego czasu kojarzą się jednoznacznie…. ***** ***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *