REKLAMA

Przeciw kieszonkowcom i o bezpieczeństwie na drodze. Świąteczna akcja policji [wideo, zdjęcia]

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W poprzedzającym to święto okresie odwiedzamy groby swoich bliskich. Niektórzy jednak ten czas i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do popełniania przestępstw, dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich już od dziś prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest przeciwdziałanie popełniania przestępstw. Funkcjonariusze swoją akcję przeprowadzili w koneckim Centrum Przesiadkowym oraz na Targowicy Miejskiej. 

REKLAMA

„Z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu edukowanie i informowanie o tym, jakie zagrożenia czyhają na ludzi w miejscach publicznych. Dziś policjanci rozdają elementy odblaskowe oraz ulotki informacyjne i naklejki ‚stop kieszonkowcom'” – mówi starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Policjanci promowali także aplikację Moja Komenda i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako alternatywną formę informowania Policji o najczęstszych zagrożeniach występujących na danym obszarze miasta.

REKLAMA

„Apelujemy o czujność i wzajemną troskę o siebie. Razem zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo podczas dnia Wszystkich Świętych” – dodaje Przygodzka.

Podobnie jak w latach ubiegłych w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *