REKLAMA

Przed nami gwałtowna śnieżyca i atak zimna!

Do nawet minus 30 stopni Celsjusza może sięgać temperatura w najbliższych dniach w powiecie koneckim. Według prognoz czeka nas krótka, intensywna śnieżyca oraz atak bardzo zimnego powietrza. Przedstawiamy prognozę zaprezentowaną przez Storm Chasers Świętokrzyskie

REKLAMA

Już od soboty czeka nas duże ochłodzenie, które poprzedzone będzie frontem z północy, na którego czele wystąpi śnieżyca z lokalnie silnymi opadami śniegu i porywami wiatru do 40-50 km/h. Takie połączenie warunków meteorologicznych może spowodować tworzenie się (chociażby niewielkich, ale jednak) zasp śnieżnych. Opady śniegu prawdopodobnie wkroczą do naszego województwa sobotnim popołudniem, a opuszczą region kilka godzin później. Po przejściu chłodnego frontu czeka nas bardzo duże ochłodzenie.
Temperatury jeszcze w nocy z soboty na niedzielę mocno spadną w dół i wyniosą na ogół -16/-12°C. Niedziela również będzie mroźnym dniem, temperatury maksymalne wzrosną zaledwie do -14/-15°C.

REKLAMA

Noc z niedzieli na poniedziałek może być najmroźniejszą nocą tej zimy. Termometry pokażą w naszym regionie temperatury rzędu -20/-27°C, gdzie lokalnie przy sprzyjających warunkach spadki te mogą być silniejsze i śmiało przekraczać 30 kresek poniżej zera.

Poniedziałek podobnie jak niedziela, nie przyniesie jeszcze dużego ocieplenia i temperatury poszybują zaledwie do -18/-15°C. Noc z poniedziałku na wtorek podobnie może być najzimniejszą w kraju tej zimy. Termometry pokażą około -22/-25°C. Od wtorku czeka nas znaczne ocieplenie.  Już w sam wtorek temperatury wyniosą lokalnie nawet 0-2°C.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *