REKLAMA

Przed nami kolejne Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej! [wideo]

VII Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczynają się już w niedzielę 16 czerwca, choć dzień wcześniej w przedbiegach odbędzie się rajd rowerowy związany z wydarzeniem. Organizatorem jest Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy we współpracy z parafią św. Mikołaja w Końskich oraz Radą Rycerzy Kolumba. Na finał zaplanowany jest koncert zespołu Gospel Radom.

REKLAMA

W sobotę wszyscy chętni mogą wziąć udział w rajdzie rowerowym po Konecczyźnie. Będzie to miało miejsce jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Dni Kultury Chrześcijańskiej. Natomiast w niedzielę, tradycyjnie odbędzie się inauguracyjna msza święta.

REKLAMA

– „Zaczynamy w niedzielę 16 czerwca mszą świętą o godzinie 15:00 w kolegiacie św. Mikołaja. Tam będzie uroczyste rozpoczęcie, a po mszy świętej będzie wyjątkowy spektakl, spektakl w oparciu o dzieła św. Teresy Wielkiej. Tytułem tego spektaklu jest 'Zamek Wewnętrzny’, a przygotowany został i zostanie przedstawiony przez zespół Lumen z Poznania” – informuje proboszcz parafii MBNP w Końskich ks. Tomasz Janicki.

Poniedziałek będzie dniem sportowym. Dzieciaki wraz z rodzicami zaproszeni są na rozgrywki w piłkę nożną. Mecze będą zorganizowane w formułach dzieci kontra rodzice oraz open, czyli dla wszystkich zainteresowanych. Warto zabrać ze sobą strój sportowy i wygodne buty do gry. Rozpoczęcie o godzinie 16:00.

– „W ciągu tygodnia będzie jeszcze rajd rowerowy, tradycyjnie do Węgrzyna, gdzie są relikwie św. Jana Pawła II. Będą jeszcze wydarzenia patriotyczne, ognisko patriotyczne tutaj przy parafii, pod naszą altaną” – opowiada ks. Janicki.

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 14:00 rozpocznie się finał Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej w postaci festynu. Na scenie wystąpią miejscowe zespoły oraz zaproszeni goście. Gwiazdą wieczoru będzie chór Gospel Radom, wiemy też że wystąpić ma grupa Prefect. W trakcie imprezy będzie można raczyć się smakołykami z grilla. Podczas wydarzenia przewidziano turniej szachowy o puchar proboszcza, a także liczne gry i zabawy. Ciekawą atrakcją jest loteriada, w której każdy głos wygrywa nagrody, a na koniec dnia losowane są bardzo atrakcyjne nagrody przekazane przez sponsorów. W ubiegłych latach były to między innymi rowery, czy sprzęt RTV oraz AGD.

 

REKLAMA

One thought on “Przed nami kolejne Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej! [wideo]

  1. […] a zakończy je wielki festyn z koncertami i loteria fantowa. Szczegółowo o KDKCH informowaliśmy TUTAJ. Pierwszym akcentem wydarzenia będzie nowa inicjatywa, a mianowicie „Konecki Galop” […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *