REKLAMA

Przed nami Konecki Wrzesień – zobacz program

W tym roku obchody Koneckiego Września odbędą się w dniach 31 sierpnia – 1 września. Poniżej prezentujemy pełny program.

REKLAMA

Przed oficjalnymi uroczystościami, w piątek 30 sierpnia, delegacje zapalą znicze pod Tablicami Katyńskimi (Aleja Katyńska przy ul. Południowej w Końskich). W sobotę uczestnicy spotkają się na parkingu obok cmentarza przy ul. Browarnej o godz. 15.30. Stamtąd pod Pomnik Partyzantów wymaszeruje Kampania Honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe i delegacje. O godz. 16.00 rozpocznie się Apel Poległych. O godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie odbędzie się Wieczór wspomnień z udziałem kombatantów. W trakcie spotkania Dr Marek Jedynak z delegatury IPN w Kielcach, przedstawi fragmenty opracowanej przez niego książki „Dziennik »Staszka« Zapiski st. strz. z cenz. Stanisława Wolffa, żołnierza Zgrupowań Partyzanckich AK »Ponury« (15 czerwca – 11 października 1943 r.)”.

REKLAMA

W niedzielę obchody rozpocznie msza święta polowa o godz. 9.30 przy Kolegiacie Św. Mikołaja w Końskich. O godz. 16.30 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury odbędzie się wystawa pt. „Końskie w czasie okupacji hitlerowskiej 1939-1945” oraz prelekcja Krzysztofa Woźniaka. Pół godziny później na Scenie Letniej w Parku Miejskim artyści z koneckiego Domu Kultury wystąpią w koncercie pt. „Wyśpiewane historie”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *