REKLAMA

Przedstawiciele powiatu na międzynarodowych Targach Obronnych w Kielcach [zdjęcia]

Starosta Grzegorz Piec, członek zarządu Dariusz Banasik oraz naczelnicy wydziałów Krzysztof Stachera i Marian Wikiera, 6 września brali udział w 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. 

REKLAMA

REKLAMA

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego trwał od 6 do 9 września i właśnie przypadł jego 30. jubileusz. W tym roku wystawę zaprezentowano już w dwóch innych miejscach w Europie: Paryżu i Londynie. W przypadku Polski padło na świętokrzyskie i Targi Kielce. Partnerem w organizacji tego wydarzenia jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

W dniu otwarcia wydarzenia uczestniczyli delegaci powiatu koneckiego: Starosta Grzegorz Piec, członek zarządu Dariusz Banasik oraz naczelnicy wydziałów Krzysztof Stachera i Marian Wikiera.

Imponujących rozmiarów wystawa prezentowała nowoczesną broń, maszyny lądowe, powietrzne, systemy transportowe, medyczne, materiałowe i techniczne czy komunikacyjne – wiele różnych urządzeń, nowości, patentów, militariów, które mogą posłużyć do walki i obrony narodowej.

Krajem przewodnim, który najszerzej się prezentował, była w tym roku Turcja, producent zakupionego przez Polskę ,,Bayraktara”. Reprezentowało ją 27 wystawców, dokonano też pokazu wojska tureckiego w historycznych strojach.

Polska odsłona odniosła ogromny sukces, przybyło niemal 11 tys. zwiedzających, udział wzięło 400 firm z 27 krajów. Trzeba zaznaczyć, że prócz prezentacji stoisk, podczas Salonu dokonuje się spotkań biznesowych i dochodzi do zawarcia umów.

Zdjęcia (Powiat konecki):

REKLAMA

3 thoughts on “Przedstawiciele powiatu na międzynarodowych Targach Obronnych w Kielcach [zdjęcia]

  1. Powiat pisze:

    Pojechali busem ? Czy autem służbowym?

  2. Konecczanka pisze:

    Jaką umowę zawarł starosta?

  3. do PiSokomucha pisze:

    kupili czołg dla Końskich czy raczej zrobili sobie wycieczkę na koszt podatników? i jeszcze delegacje pewnie wypisali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *