REKLAMA

Przedszkola na wakacje w gminie Końskie. Są wolne miejsca [wideo]

Podczas wakacji cztery przedszkola z terenu miasta i gminy Końskie pełnią dyżury opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców. O ile w samych Końskich nie ma już miejsc, to do placówek w Kazanowie oraz Pomykowie wciąż można zapisywać swoje pociechy. 

REKLAMA

Gmina Końskie na wakacje 2022 przygotowała miejsca dla dzieci w dwóch przedszkolach na terenie samego miasta, a także w dwóch placówkach w sołectwach. W samych Końskich nie ma już miejsc, a nawet tworzą się listy rezerwowe –„W dwóch przedszkolach miejskich mamy 89 miejsc i od pierwszego dnia wakacji wszystkie są zajęte, a nawet mamy informację, że jest więcej chętnych niż miejsc” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

 

To nie oznacza, że rodzice zainteresowani oddaniem swoich dzieci pod opiekę nie mają żadnych możliwości. Wciąż są wolne miejsca w placówkach tuż obok Końskich, a mianowicie w przedszkolach w Pomykowie i Kazanowie –„Natomiast w Przedszkolu Samorządowym przy ZPO w Pomykowie i Kazanowie na razie mamy tylko możliwości, a nie widać chętnych. Widać, że znacznie więcej rodziców mieszkających w mieście chciałoby swoje dzieci oddać takiemu zaopiekowaniu przez przedszkole. Tym, dla których nie stanowi to problemu mogę podpowiedzieć, że 24 miejsca w Kazanowie, 21 miejsc w Pomykowie czeka na wasze dzieci i na pewno będzie to fajna oferta”  – dodaje burmistrz.

Aby zapisać dziecko na wakacje do wspomnianych jednostek należy skontaktować się z ich sekretariatami.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *