REKLAMA

Przedszkola w Bedlnie i Dziebałtowie gotowe! Zobaczcie zdjęcia!

Dwa nowe przedszkola najpóźniej od 1 września 2022 roku rozpoczną funkcjonowanie w gminie Końskie. Mowa o placówkach w Bedlnie oraz w Dziebałtowie. 

REKLAMA

Po lewej Przedszkole w Bedlnie, po prawej Przedszkole w Dziebałtowie

W Dziebałtowie dotychczas funkcjonowało ognisko przedszkolne. Mieliśmy tam więc osobne twory: Szkołę Podstawową oraz dwa oddziały przedszkolne – punkt przedszkolny oraz oddział zerowy. Teraz w Dziebałtowie działać będzie Zespół Placówek Oświatowych. Nowe przedszkole powstało tam na powierzchni po dawnej sali gimnastycznej. Mogło do tego dojść, ponieważ w 2017 roku przy jednostce wybudowano halę sportową. Sala nie była więc już potrzebna.

Dziebałtowskie przedszkole składa się z dwóch klas, dużej łazienki dostosowanej do wymogów sanitarnych i potrzeb małych dzieci oraz z szatni. Placówka być może rozpocznie funkcjonowanie już po zimowych feriach. Zobaczcie jak wygląda na zdjęciach:

REKLAMA

Kolejna inwestycja to Przedszkole w Kopaninach (znajdujące się w Bedlnie), które dobudowano do tamtejszej szkoły. Przedszkole jest już gotowe i powstało w ekspresowym tempie, bo od maja bieżącego roku. W zależności od sytuacji pandemicznej zostanie ono otwarte albo na wiosnę albo od 1 września 2022 roku.

Koszt jego budowy zamknął się w kwocie 1 miliona 24 tysięcy złotych przy dofinansowaniu 720 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Budynek ma mieć miejsce dla dwóch oddziałów, a każdy z nich ulokowany zostanie w przestronnej, ponad 70 metrowej sali. Zobaczcie zdjęcia nowego obiektu:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *