REKLAMA

Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka! [zdjęcia]

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji w Przedszkolu w Smykowie oraz Przedszkolu nr 6 w Końskich odbył się Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

REKLAMA

Przedszkole w Smykowie

Przedszkole w Smykowie oraz Przedszkole nr 6 w Końskich obchodziły to bardzo ważne święto razem z UNICEF-em, który jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w placówce. Warto dodać, że w tym roku obchodziliśmy szczególną, 30. już rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

REKLAMA

Przedszkole nr 6 w Końskich

Maluchy z obu przedszkoli przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, niebieskie były dekoracje w przedszkolnych salach oraz na korytarzu.

Dyrektor przedszkola w Smykowie Dorota Kołodziejczyk zadawała maluchom pytania odnośnie ich praw. Następnie przedszkolaki z grupy „Tęczowe Misie” wyrecytowały wiersz Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka” oraz zaśpiewały wspólnie piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Na koniec odbył się marsz po placu przedszkolnym, każde dziecko otrzymało niebieski balonik. Podjęcie tych działań jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane!

Dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola nr 6 w Końskich w ramach obchodów obejrzały prezentację zapoznając się z najważniejszymi prawami dziecka. Na koniec zajęć wykonały plakat podsumowujący ten szczególny dzień.

Tekst, zdjęcia (gmina Smyków, Przedszkole nr 6 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *