REKLAMA

Przedszkolaki pasowane w Światowy Dzień Pluszowego Misia [wideo, zdjęcia]

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej właśnie okazji w Przedszkolu nr 2 w Końskich odbyło się „pasowanie na zerówkowicza”. Ze względu na ten specjalny dzień podopieczni placówki wraz z przedszkolankami przygotowali program artystyczny pod znakiem pluszowego misia. 

REKLAMA

„Jest to uroczystość, na którą wszyscy bardzo długo czekaliśmy – pasowanie na zerówkowicza. Pasowane będą dzieci z grupy III, nasze „Biedroneczki”. Dzisiaj są prawie wszystkie dzieci i za chwilę pokażą państwu fantastyczne, przepiękne przedstawienie” – powitała zgromadzonych dyrektor Przedszkola nr 2 Anna Puszka.

Motywem przewodnim uroczystości był Miś Uszatek – słynny, polski miś z dobranocek dla dzieci. Mali aktorzy z grupy III „Biedronki” zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „O misiu, który odważył się być mądrym”. Na przestrzeni wielu krótkich scenek rozważny i troskliwy Uszatek udzielał dzieciom cennych porad odnośnie bezpieczeństwa, między innymi jak prawidłowo przechodzić przez ulicę lub gdzie się bezpiecznie bawić. Dzieci recytowały także wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły a nawet złożyły nauczycielom podziękowania w języku angielskim. Na widowni pojawili się rodzice oraz dzieci z pozostałych grup. Część artystyczna została przygotowana oraz przeprowadzona przez przedszkolanki Annę Serek i Beatę Janus pod czujnym okiem dyrektora Anny Puszki. Fragmenty części artystycznej znajdziecie w materiale wideo.

REKLAMA

Po przedstawieniu nadeszła chwila pasowania „Biedronek” na zerówkowiczów. Wszyscy przybyli wstali, a dyrektor Anna Puszka odczytywała słowa ślubowania, które powtarzały po niej dzieci. Następnie pasowanie zostało przeprowadzone za pomocą wielkiego ołówka. Ceremonię dopełniło odciśnięcie palca pokrytego farbą na tablicy ze słowami ślubowania.

Na koniec była jeszcze jedna, wielka niespodzianka. Ze względu na tę specjalną okazję dla świeżo upieczonych zerówkowiczów został przygotowany tort i prezenty ufundowane przez rodziców dzieci z grupy „Biedronki”. Podopieczni przedszkola wrócili do sal, gdzie mogli podzielić się tym słodkim poczęstunkiem oraz rozpakować otrzymane upominki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *