REKLAMA

Przedszkolaki rozświetliły miejską choinkę w Końskich [wideo, zdjęcia]

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w Końskich już się oficjalnie rozpoczął. W piątek dzieci z publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto i gmina Końskie w towarzystwie samorządowców oraz samego św. Mikołaja rozświetliły lampki na miejskiej choince. To była uroczystość pełna radości i bożonarodzeniowych akcentów. 

REKLAMA

Świąteczne spotkanie pod olbrzymią choinką, która znajduje się pomiędzy skrzydłami Pałacu Tarnowskich w Parku Miejskim w Końskich poprowadziła Anna Wiaderna z koneckiego domu kultury. Na miejscu pojawiły się przedszkolaki ze wszystkich publicznych przedszkoli w Końskich, samorządowcy, a także sam św. Mikołaj. Tym razem jego pomocnikiem były nie elfy, a bałwan Olaf znany z filmu „Kraina Lodu” –„Przyjechałem specjalnie z dalekiej Laponii aby odwiedzić te nasze wspaniałe dzieciaki. […] Mój renifer troszeczkę się zmęczył ciągnąć sanie po betonie, bo nie ma śniegu, ale jest Olaf i Olaf się doskonale bawi. Właśnie pilnuje mi worka. Dzieci z Końskich są zdecydowanie grzeczne… Wszystkie dzieci są i będą grzeczne i wspaniałe!” – mówił nam Święty Mikołaj.

W rolę Mikołajów tego dnia wcielili się także: burmistrz Końskich Krzysztof Obratańśki oraz jego zastępca Krzysztof Jasiński. Włodarze rozdawali najmłodszym słodkości. Z kolei przedstawiciele Rady Miejskiej wspólnie z burmistrzem Obratańskim zaśpiewali dla dzieci kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

REKLAMA

Burmistrz Końskich najmłodszym mieszkańcom swojej gminy przekazał też specjalne życzenia –„Życzę by i Mikołaj przyniósł niespodzianki oczekiwane i by Boże Narodzenie upłynęło pod znakiem kolędy, choinki, świadomości by przyjście na świat Chrystusa jest znakiem pokoju, znakiem czegoś w człowieku wyzwala samo dobro” – przemawiał Obratański.

Włodarza cieszy fakt, że mimo pandemii tradycji mogło stać się zadość i przedszkolaki rozpoczęły sezon świąteczny w mieście –„Wbrew obawom dzisiaj mogliśmy się spotkać tutaj. Rozmiary tego co wyklucza nas z takich możliwości nie są aż tak dramatyczne. W naszych przedszkolach, szkołach już są przypadki zawieszenia zajęć, przejścia na nauczanie zdalne. Na szczęście są to epizody. Dzisiaj przedszkolaki mogły spotkać się pod choinką, spotkać ze św. Mikołajem i  odnotować kolejny rok, w którym przychodzi czas świątecznych życzeń, formułowania marzeń, a czasami ich spełniania” – mówi nam burmistrz Krzysztof Obratański.

Mimo epizodu ze śpiewem radnych, w piątek występowały głównie dzieci. Każde z przedszkoli zaprezentowało świąteczną piosenkę lub  taniec. Na koniec wydarzenia w górę wzniesiono zimne ognie, a burmistrz Końskich w towarzystwie młodych przedstawicieli każdego z przedszkoli rozświetlił miejską choinkę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *