REKLAMA

Przedszkolaki też uczciły Święto Niepodległości! [wideo, zdjęcia]

O tym jak ważne jest uczenie postaw patriotycznych od najmłodszych lat doskonale wiedzą w Bajkowej Krainie. Dzieci z tego przedszkola w poniedziałek zaprezentowały piękną akademię z okazji Święta Niepodległości.

REKLAMA

Zaangażowanie najmłodszych w deklamowanie narodowych wierszy oraz śpiewanie pieśni było ogromne. Podziwiali je przede wszystkim rodzice, a także dziadkowie. Występ dzieci chyba nie mógł się nie spodobać. Jego wartość artystyczna nie była jednak najważniejsza. W tym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o bardzo wczesną lekcję patriotyzmu. –„Chcę proszę Państwa powiedzieć rzecz najważniejszą. Te kotyliony, te niezwykłe zachowania dzieci, te spontaniczne zachowania i nieważne czy ktoś się pomylił, czy ktoś nie powiedział zwrotki. To nie ma na tym etapie rozwoju żadnego znaczenia. Najważniejsze jest kultywowanie tradycji i pamięci o Polsce i Polakach. O tych wszystkich wydarzeniach sprzed lat, a myślę, że dzisiaj dzieci to pięknie zrobiły.” – powiedział Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

Uroczystość w przedszkolu „Bajkowa Kraina” była wyjątkowa z jeszcze jednego względu – razem z najmłodszymi wiersze, piosenki i tańce prezentowały ich opiekunki. A całe wydarzenie przygotowały panie: Katarzyna Bocheńska, Małgorzata Borkowska i Małgorzata Śliwińska.

REKLAMA

W przedstawieniu udział wzięły dzieci 5 i 6 letnie należące do oddziałów przedszkolnych: pszczółek oraz żabek. Dzieci na zmianę mówiły krótsze i dłuższe wiersze, przy akompaniamencie swojej pani od muzyki śpiewały patriotyczne pieśni, ale największe wrażenie na wszystkich zrobiły tańcząc Mazura.

Święto Niepodległości w Bajkowej Krainie 18

Na zakończenie uroczystości głos zabrała jeszcze Magdalena Bąk – przedstawicielka rodziców, która w ich imieniu odczytała deklarację, a także Andrzej Miszczyk – właściciel przedszkola. –„Jest mi niezmiernie miło, że mam zaszczyt towarzyszyć Państwu i dzieciom w kolejnej akademii. Jestem naprawdę dumny zarówno z dzieci, jak i z Państwa. Żyjemy po to by realizować swoje marzenia, a moje marzenia się spełniają w takich momentach jak dziś. Jestem naprawdę bardzo dumny.” – mówił twórca Bajkowej Krainy.

Zarówno właściciel przedszkola, jak i nauczyciele w nim pracujący już teraz zapowiadali, że przy okazji kolejnych świąt Państwowych będą chcieli właśnie poprzez tego typu artystyczne występy urządzać najmłodszym kolejne lekcje patriotyzmu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *