REKLAMA

Przedszkolaki z Modliszewic już świętowały Dzień Dziecka [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Zespole Placówek Oświatowych w Modliszewicach odbyło się specjalne przedstawienie przygotowane przez przedszkolaki z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Gościem specjalnym podczas wydarzenia był wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

REKLAMA

„Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach został wybrany na inauguracji obchodów Dnia Dziecka w gminie Końskie i to inauguracji, która jest szczególna, ponieważ zapowiedział swoją wizytę wiceminister spraw zagranicznych, jednocześnie poseł ziemi świętokrzyskiej pan prof. Piotr Wawrzyk […] Dzień Dziecka to święto chyba nas wszystkich, bo w każdym z nas drzemie dziecko, odkrywa się częściej lub rzadziej, ale tak naprawdę jest to święto przede wszystkim tych najmłodszych, w tym przypadku przedszkolaków w ZPO w Modliszewicach” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Z tej szczególnej okazji dzieci przygotowały program artystyczny, który przedstawiły zgromadzonym gościom. Wśród nich oprócz wcześniej wspomnianego Piotra Wawrzyka pojawili się burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek oraz szefowa koneckiej delegatury NSZZ Solidarność Helena Obara.

REKLAMA

Przedszkolaki tańczyły poloneza oraz śpiewały piosenki skierowane do swoich rodziców. Program artystyczny przygotowały nauczycielki przedszkolne Monika Olczyk, Edyta Florczyńska oraz Agnieszka Lubicka. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał wiceminister Wawrzyk.

„Ja przede wszystkim bardzo, ale to naprawdę bardzo wam dziękuję za to przyjęcie. Ten polonez był taki, że aż łezka się kręciła w oku, nie sposób inaczej zareagować. Pięknie tańczycie, pięknie recytujecie, prosiłbym tylko, żebyście robili to dalej. Macie ku temu talent, jesteście, jak to się potocznie mówi w tym dobrzy, więc prośba, apel do dyrekcji o kontynuowanie tej edukacji w tym kierunku bo widać, że grupa jest naprawdę utalentowana. Mam nadzieję, że te drobnostki, które wam dzisiaj przekażę to będą pierwsze jaskółki tych dużych, które was czekają jutro. Mam nadzieję, że będzie to jutro dzień radości, uśmiechu, prezentów no i dzień słodkości, bo sam też lubię słodkości, a wiem, że dzieci lubią szczególnie słodkie rzeczy” – zwrócił się do dzieci Piotr Wawrzyk.

Na koniec spotkania wiceminister wręczył dzieciom upominki, a przedstawiciele koneckiego samorządu z Krzysztofem Obratańskim na czele przynieśli kosze ze słodyczami. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni akt Dnia Dziecka w naszym regionie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *