REKLAMA

Przedszkolaki z Modliszewic mają swój „listek” na zakrętki [wideo, zdjęcia]

W środę przy Zespole Placówek Oświatowych w Modliszewicach stanął nowy pojemnik na zakrętki od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W przekazaniu udział brał prezes jednostki Waldemar Pietrasiak, wiceburmistrzowie Końskich Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, dyrektor placówki Aneta Kijewska oraz przedszkolaki, którym podarowano „zielony listek”.

REKLAMA

Od kilku lat przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzona jest akcja przekazywania i sadzenia roślin, w której aktywnie uczestniczą szkoły. W tym roku pomoc zakładu w segregacji odpadów przybrała nową formę – jest to ofiarowywanie metalowych pojemników na zakrętki. Kolejny, na wzór tych które trafiły pod Szkołę Muzyczną w Końskich, na Browary, czy pod Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie, otrzymało przedszkole będące częścią Zespołu placówek Oświatowych w Modliszewicach. -„To jest akcja, w której Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przekazuje dzieciom, młodzieży, dorosłym mieszkańcom drzewka za surowce, za odpady. To jest taka akcja, w której uczestniczy od kilku lat Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i gmina Końskie po to, żeby edukować, żeby prowadzić takie akcje o charakterze edukacyjnym dla mieszkańców miasta i gminy Końskie. O ile pamiętam z tego materiału, który pan prezes kiedyś przygotował – ponad 15 000 drzewek i krzewów zostało już przekazanych, a w czasie ostatniej akcji, w której brała również udział wasza szkoła na początku października, ponad 4000 drzewek, krzewów i roślin zostało przekazanych. Dzisiaj w sposób symboliczny przekazujemy wam ten pojemnik po to, żebyście mogli zbierać nakrętki dla wszystkich dzieci i dorosłych, którzy wymagają w tym momencie wsparcia” – mówił przy wręczeniu jeden z dwóch obecny wiceburmistrzów Końskich, Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Przekazanie pojemnika na zakrętki od PGE dla przedszkola w Modliszewicach

-„Na ręce pani dyrektor z przyjemnością przekazuję ten pojemniczek. Oby zawsze był pełny, oby zawsze zebrane nakrętki służyły dla poprawy zdrowia, dla wszystkich potrzebujących„- prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pan Waldemar Pietrasik.

W przekazaniu uczestniczyły przedszkolaki z ZPO w Modliszewicach wraz z opiekunem i dyrektor Anetą Kijewską. Wszystkim podoba się, że jest w kształcie zielonego listka i nawiązuje kolorem do ekologii. Już pierwszego dnia wraz z burmistrzem Krzysztofem Jasińskim dzieci wrzuciły do środka pierwszą porcję surowców na tzw. dobry początek.

Placówka stara się włączać w akcje charytatywne i pomocowe. Pojemnik w kształcie liścia to miły dla oka eksponat przed budynkiem ZPO, który dodatkowo zachęci do zbierania twardego plastiku. Nakrętki potem przekazywane są fundacjom, które je spieniężają, a środki przekazują na cele charytatywne.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *