REKLAMA

Przedszkolaki ze Smykowa rozpoczęły wakacje! [wideo, zdjęcia]

W miniony piątek edukację w Przedszkolu w Smykowie ukończyło 24 dzieci z najstarszej grupy „Tęczowe Misie”. Łącznie wakacje rozpoczęło 74 podopiecznych placówki, jednak dla młodszych roczników uroczystość była jedynie symbolicznym pożegnaniem przedszkola, ponieważ będzie ono funkcjonować przez całe wakacje. 

REKLAMA

„Dla przedszkolaków przygotowaliśmy takie symboliczne zakończenie roku szkolnego 2019-2020, a dokładniej dzisiaj żegnamy absolwentów naszego przedszkola, którzy przez cały rok tutaj uczęszczali […] Dzisiaj będzie prezentacja multimedialna najstarszej grupy – rodzice podczas uroczystości będą oglądać swoje pociechy na ekranie tablicy interaktywnej” – mówiła nam dyrektor Przedszkola w Smykowie Dorota Kołodziejczyk.

Podczas uroczystości obecny był wicewójt gminy Smyków Jerzy Duda oraz Przewodnicząca Rady Gminy Danuta Jarek. Jak udało nam się dowiedzieć, zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Smykowie miało charakter symboliczny, ponieważ placówka będzie funkcjonować przez całe wakacje. Jerzy Duda zwrócił uwagę na różnorodność zajęć, która sprawia, że przedszkolaki nawet w okresie wakacyjnym nie będą się nudzić.

REKLAMA

„Jest to bardzo ważny dzień w życiu gminy, z tego względu, że to takie wydarzenie symboliczne. Pani dyrektor mówiła, że dzieci będą uczęszczać, bo taka jest potrzeba, by w wakacje wysyłać dzieci do przedszkola. Wspaniale się tu bawią, a pani dyrektor i kadra nauczycielska mają tyle pomysłów, że dzieci się tu nie nudzą. Chodzą uśmiechnięte i zadowolone” – mówił nam wicewójt Smykowa.

Świadectwa, dyplomy i upominki wręczała dzieciom dyrektorka przedszkola wraz z nauczycielkami. Dyrektor Dorota Kołodziejczyk podziękowała także rodzicom za zaufanie.

„Drodzy rodzice, dziękujemy, że zaufaliście nam i powierzyliście pod opiekę wasze dziecko. Gratulujemy wam takich cudownych dzieci. Gratulujemy postępów w ich rozwoju, który jest bardzo zauważalny. Każde z nich jest wyjątkowe i pięknie wzrasta w każdym obszarze rozwoju” – przemawiała dyrektorka.

Wychowawczyni Jolanta Błońska podziękowała „Tęczowym Misiom” oraz ich rodzicom za lata współpracy. Następnie dyrektor Dorota Kołodziejczyk oraz wicewójt Jerzy Duda uhonorowali rodziców działających w samorządzie grupy i przedszkola, a także osoby, które przyczyniły się do rozwoju placówki i aktywnie ją wspierali.

Na koniec przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, którą sami przygotowali i której byli bohaterami, a po opuszczeniu sali każdy otrzymał balonową szabelkę.

Przed wejściem do szkoły goście zobowiązani byli założyć maseczkę, zdezynfekować ręce oraz założyć foliowe buty – wszystkie środki ochrony zapewniło przedszkole. Te reguły nie obowiązywały dzieci.

Z okazji rozpoczęcia wakacji wszystkim przedszkolakom życzymy udanego wypoczynku oraz jak najlepszych sukcesów w dalszej edukacji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *