REKLAMA

Przedszkolaki ze Smykowa włączyły się w akcję UNICEF-u [zdjęcia]

Przedszkole w Smykowie wzięło udział w ogólnopolskim projekcie „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami przygotowały szmaciane laleczki będące symbolem pomocy potrzebującym dzieciom na świecie.

REKLAMA

Podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w Smykowie zorganizowano kiermasz tych laleczek. Wszystkie sprzedały się w błyskawicznym tempie. Dochód ze sprzedaży w kwocie 400 złotych w 100% zostanie przekazany na szczepionki dla dzieci z najbiedniejszych krajów świata.

REKLAMA

Spośród wszystkich szmacianych zabawek komisja wybrała jedną, która będzie reprezentować przedszkole w konkursie UNICEF-u na najładniejszą laleczkę tego projektu.

„Pokazaliśmy, że pomaganie jest przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto może uratować życie dziecka. Podsumowaniem projektu jest raport przesłany do Unicef” – mówi koordynator akcji i dyrektor Przedszkola w Smykowie Dorota Kołodziejczyk oraz dodaje: „Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom, babciom, dziadkom, całym rodzinom, nauczycielom, pracownikom przedszkola, przedstawicielom Urzędu Gminy Smyków za zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę”. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *