REKLAMA

Przedszkole Bajkowa Kraina – Informator Przedszkolaka [wideo, zdjęcia]

Można zapisywać już swoje pociechy do przedszkola oraz żłobka „Bajkowa Kraina”, które mieści się przy ulicy Towarowej 4 w Końskich. Jednostka oferuje między innymi kształcenie w dwóch językach obcych – hiszpańskim i angielskim. Już teraz można zapisywać dzieci do oddziału żłobka oraz dzieci w wieku od 2,5 do 6 letnich do przedszkola. 

REKLAMA

„Nasze przedszkole zapewnia dzieciom doskonałą opiekę pedagogiczną, wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Panie oprócz edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego posiadają również kwalifikacje z terapii pedagogicznej, oligofrenopedagogiki, terapii zajęciowej oraz pedagogiki terapeutycznej. Zatrudniamy również w przedszkolu logopedę oraz zapewniamy pomoc psychologa.” – mówi nam Anna Wrona, dyrektor przedszkola Bajkowa Kraina w Końskich.

Na ten moment w placówce funkcjonują cztery grupy: Motylki, Żabki, Biedronki i Pszczółki. Opieka dzieciom zapewniana jest nie tylko podczas roku szkolnego, ale i w trakcie wakacji oraz zimowych ferii. Żłobek i przedszkole pracują w godzinach od 6:30 do 17:30. Przedszkole doskonale przygotowuje dzieci do dalszego etapu edukacyjnego czyli podjęcia nauki w szkole podstawowej. Jeśli rodzicom zależy na szeroko pojętej edukacji swoich dzieci to gorąco zachęcamy do wyboru przedszkola Bajkowa Kraina. –„Ważna w naszym przedszkolu jest funkcja edukacyjna. Przedszkole jest płatne, ale wszystkie zajęcia dodatkowe, które odbywają się w przedszkolu są wliczone w koszty czesnego. Należy tu zwrócić uwagę, że mamy w każdej grupie wiekowej pięć razy w tygodniu język angielski, dwa razy w tygodniu mamy język hiszpański.” – opowiada Anna Wrona.

REKLAMA

Mnogość zajęć językowych to nie wszystko. Dzieci wyjeżdżają również na sesje zdrowotne do Groty Solnej mieszczącej się przy koneckim basenie, co wpływa korzystnie na ich układ odpornościowy. Przedszkolaki z Bajkowej Krainy uczęszczają też między innymi na kinezjologię edukacyjną, zajęcia taneczne, gimnastykę korekcyjną, rytmikę, czy aerobik.

„Na zajęciach z dziećmi Panie oczywiście dodatkowo prowadzą warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, eksperymenty oraz doświadczenia.” – opowiada dyrektor Wrona.

Wiele dzieje się nie tylko w salach zajęć, ale i poza nimi. Przedszkolaki często biorą udział w różnych wycieczkach edukacyjnych, wyjeżdżają do kina, czy teatru, uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach. Na miejscu mogą korzystać z pomocy psychologa i logopedy. Oczywiście w „Bajkowej Krainie” bardzo ważna jest też sama edukacja – choćby wczesna nauka czytania, czy pisania.

Bardzo ważnym aspektem w jednostce jest ścisła współpraca z rodzicami, którzy uczestniczą we wszystkich przedszkolnych przedsięwzięciach. W „Bajkowej Krainie” odbywają się bardzo barwne imprezy tematyczne i okazjonalne takie jak choćby „Pasowanie na  przedszkolaka”, Dzień Babci i Dziadka, czy Dzień Pluszowego Misia. Organizowane są także bale karnawałowe, zabawy andrzejkowe, czy mikołajkowe. –„Zapraszamy też do naszego przedszkola różne osoby, które przedstawiają dzieciom wykonywane przez siebie zawody. Do tej pory mieliśmy ratownika medycznego, stomatologa, harcerzy, policjanta, leśnika, weterynarza, gdzie dzieci spokojnie mogą się zapoznać z zawodami jakie mogą wykonywać w przyszłości. Organizujemy również koncerty Filharmonii Świętokrzyskiej, bierzemy udział w akcjach charytatywnych: staramy się zbierać karmę dla bezdomnych zwierząt, czy też różne produkty dla rodzin, które potrzebują pomocy, np. braliśmy udział w Szlachetnej Paczce.” – informuje nas dyrektor „Bajkowej Krainy”.

Wielkim atutem przedszkola „Bajkowa Kraina” jest także możliwość płynnego przejścia do znajdującej się w tym samym budynku, wręcz tuż za drzwiami Prywatnej Szkoły Podstawowej. Klasy zerowe z przedszkola biorą tam udział w specjalnych zajęciach, które mają przygotować dzieci choćby do siedzenia w ławkach, czy reakcji na dzwonek. To taka wczesna aklimatyzacja szkolna. Warto dodać, że każda z sal w przedszkolu jest monitorowana, wyposażona w nowoczesne sprzęty takie jak telewizor, czy projektor. Do dyspozycji dzieci są także dostosowane i komfortowe łazienki, a na zewnątrz duży i dobrze wyposażony plac zabaw.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z przedszkolem „Bajkowa Kraina” – 

Tel: (041) 372 25 51 / Tel: 884 884 733  / e– mail :[email protected]

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *