REKLAMA

Przedszkole Bajkowa Kraina: znakomite warunki do rozwoju, edukacji i zabawy! [wideo, zdjęcia]

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina, mieszczące się przy ulicy Towarowej 4 w Końskich rozpoczyna rekrutację dzieci w przedziale wiekowym od 2,5 do 6 lat. Placówka zaprasza do zapoznania się z ofertą. 

REKLAMA

Przedszkole Bajkowa Kraina czynne jest w godzinach od 6:30 do 17:00, otwarte jest również w ferie zimowe, a także w okresie wakacyjnym.

W budynku oprócz przedszkola, znajduje się także żłobek oraz prywatna szkoła podstawowa dzięki czemu dzieci mają możliwość rozwijania się wśród znanego już środowiska od najmłodszych lat.  Placówka dysponuje własnym placem zabaw, w pełni wyposażonymi salami dydaktycznymi oraz terapeutycznymi, nowoczesnymi urządzeniami, takimi jak monitory interaktywne, czy interaktywny dywan. Dzieci podczas zajęć mogą korzystać także z sali gimnastycznej oraz sali lustrzanej.

REKLAMA

Organizacja pracy nauczycieli w grupach planowana jest w taki sposób, by nauczyciel mógł prowadzić tę samą grupę dzieci przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu. Placówka wspomaga rozwój dziecka zgodny z jego potencjałem i możliwościami. Każde dziecko traktowane jest w sposób indywidualny i podmiotowy. Jest to miejsce bezpieczne, przyjazne dzieciom, rodzicom oraz środowisku, w którym panuje atmosfera życzliwości i partnerstwa.

Przedszkolaki podczas Balu Karnawałowo-Walentynkowego.

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina prowadzi zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz realizuje kierunki polityki oświatowej, ucząc dzieci przede wszystkim przez zabawę. Placówka oferuje również bogatą ofertę zajęć dodatkowych, takich jak: zajęcia języka angielskiego, rytmikę, kinezjologię edukacyjną, gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną, logopedię, religię, terapię ręki, dogoterapię, czy zajęcia taneczne. Warto dodać, że  przedszkole wraz z nowym rokiem szkolnym przyłączy się do Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności, której celem jest codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie angielskiego. Ponadto prowadzone są zajęcia kulinarne oraz naukowe, a także kółka zainteresowań: przyrodnicze, teatralne, sensoryczne oraz prozdrowotne wyjazdy na grotę solną. Przedszkole organizuje również warsztaty edukacyjne oraz wycieczki dla swoich wychowanków. Każda z grup realizuje Ogólnopolskie Projekty Edukacyjne. Placówka zapewnia też pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Dogoterapia.

Przedszkole wspomaga dzieci w rozwijaniu uzdolnień, usamodzielnia je, kształtuje czynności intelektualne potrzebne w dalszych etapach edukacji, wspiera budowanie systemu wartości oraz stwarza warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie. Kadra pedagogiczna troszczy się o dzieci i ich sprawność fizyczną i intelektualną, zachęca do aktywnego spędzania czasu, kształtuje postawy patriotyczne. Nacisk w placówce kładziony jest na „outdoor education”, a więc naukę w terenie, dzięki czemu dzieci poznają świat, korzystając przy tym z uroków każdej pory roku. Placówkę wyróżnia zaangażowanie, konsekwencja w działaniu, twórcze myślenie, dbałość o harmonijny rozwój każdego wychowanka, a kwalifikacje i umiejętności nauczycieli, stosowane przez nich dobre programy, aktywne metody pracy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy.

Podopieczni podczas zajęć naukowych.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu na Facebooku – TUTAJ oraz strony internetowej: https://www.bajkowakraina.edu.pl/, a także do obejrzenia filmiku promującego placówkę, przygotowanego przez pracowników przedszkola.

Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a pracownicy przedszkola udzielą wszelkich informacji oraz odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania:

  • 41 372 25 51
  • 884 884 733

Email: [email protected]

Zdjęcia [źródło: archiwum przedszkola]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *