REKLAMA

Przedszkole i Żłobek Bajkowa Kraina ma jeszcze wolne miejsca na nowy rok szkolny! [zdjęcia]

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina, mieści się przy ul. Towarowej 4 w Końskich, funkcjonuje w jednym budynku sąsiadując z Prywatną Szkołą Podstawową w Końskich. Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30-17.30 a zapisy do placówki już trwają, są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku życia. W przedszkolu jest również grupa zerowa, która realizuje roczne przygotowanie przedszkolne. W placówce funkcjonuje również Żłobek Bajkowa Kraina, który pracuje w tych samych godzinach co przedszkole, jest to najmłodsza grupa, do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat.

REKLAMA

Oferta zajęć, które odbywają się w przedszkolu jest bardzo bogata a komfortowe warunki lokalowe i stałe doposażenie sal edukacyjnych sprawia, że dzieci mają tu możliwość wszechstronnego rozwoju. Domowa atmosfera, serdeczność, wyrozumiałość i empatia nauczycieli sprawia, że dzieci bardzo chętnie zostają pod opieką ,,cioci” , mając poczucie bezpieczeństwa i beztroski realizują swoje pomysły na zabawę i odpoczynek.

REKLAMA

„Oprócz realizacji zadań podstawy programowej wychowania przedszkolnego, szczególną uwagę zwracamy na rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci, ich zainteresowań i zdolności poprzez ich udział w spotkaniach z Filharmonią Świętokrzyską, udział w przedstawieniach teatralnych: ,,Co w trawie piszczy”, ,, W tajemniczej Krainie Krasnali” czy „Śnieżka”, udział w wycieczkach- do Centrum Bajki w Pacanowie, Teatru lalki i Aktora Kubuś, Teatru Powszechnego w Radomiu, Muzeum Zabawek , Muzeum Orła Białego, Krainy Świętego Mikołaja czy wycieczki edukacyjne związane z realizacją autorskiego programu ,,Mały przyrodnik” oraz udział przedszkolaków w warsztatach: ceramicznych, cukierniczych, plastycznych, wspinaczkowych, dentystycznych” – opowiada Anna Wrona, dyrektor przedszkola „Bajkowa Kraina”.

Wśród licznych zajęć organizowanych dla dzieci wymienić tu można:

Język angielski dostosowany odpowiednio do każdej grupy wiekowej, który odbywa się codziennie,

Język hiszpański, który odbywa się dwa razy w tygodniu,

Kinezjologię edukacyjną,

Rytmikę,

Zajęcia taneczne,

Zajęcia plastyczno-techniczne

Zajęcia naukowe- eksperymenty i doświadczenia,

Lekcje z tablicą multimedialną,

Zajęcia gimnastyczne,

Warsztaty kulinarne,

Profilaktyka logopedyczna,

Warsztaty kulinarne

„W naszym przedszkolu zatrudniamy logopedę oraz psychologa, a także organizujemy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Każde dziecko otrzyma tu pomoc a wykwalifikowana kara pedagogiczna, która stosuje ciekawe metody i formy pracy gwarantują wysoką jakość edukacji , w pracy z dziećmi prowadzimy wczesną naukę czytania i pisania.” – kontynuuje dyrektor Wrona.

Realizując działania profilaktyczne dzieci wdrażane są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa poprzez współpracę także z Komendą Powiatową Policji w Końskich, Państwową Strażą Pożarną oraz Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Końskich, natomiast dbając o zdrowy rozwój  podopiecznych opiekunowie organizują cotygodniowe wyjazdy do Groty Solnej mieszczącej się przy koneckim basenie oraz zajęcia gimnastyczne na auli i wycieczki przyrodnicze, które uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody i ekologię.

Bardzo ważnym aspektem przedszkola jest ścisła współpraca z rodzicami, którzy licznie uczestniczą we wszystkich przedszkolnych przedsięwzięciach. W Bajkowej Krainie odbywają się bardzo barwne imprezy tematyczne i okazjonalne takie jak choćby : Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pluszowego Misia, Święto Niepodległości. Organizowane są bale karnawałowe, zabawy andrzejkowe czy mikołajkowe.

„Nasze przedszkolaki udzielają się również w akcjach charytatywnych, niosąc pomoc innym poprzez zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, kiermasz świąteczny czy występ dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Końskich.”  – opowiada dyrektor Anna Wrona.

Wielkim atutem przedszkola Bajkowa Kraina jest także możliwość płynnego przejścia do znajdującej się w tym samym budynku, wręcz tuż za drzwiami Prywatnej Szkoły Podstawowej. Klasy zerowe z przedszkola biorą tam udział w specjalnych zajęciach, które mają przygotować dzieci choćby do siedzenia w ławkach, czy reakcji na dzwonek. To taka wczesna aklimatyzacja szkolna. Warto dodać, że każda z sal w przedszkolu jest monitorowana, wyposażona w nowoczesne sprzęty takie jak telewizor, czy projektor. Do dyspozycji dzieci są także dostosowane i komfortowe łazienki, a na zewnątrz duży i dobrze wyposażony plac zabaw.

Jeśli pragniecie Państwo miłej, życzliwej atmosfery, profesjonalnej opieki, doskonałej edukacji a przede wszystkim uśmiechu na buzi waszego dziecka to serdecznie zapraszamy do przedszkola Bajkowa Kraina w Końskich.

Prywatne Przedszkole „Bajkowa Kraina” z oddziałami integracyjnymi
ul. Towarowa 4
26 –200 Końskie

Informacje i zapisy pod numerami:
Tel: (041) 372 25 51
Tel: 884 884 733 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00– 16:00
e– mail :[email protected]
www.bajkowakraina.edu.pl

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *