REKLAMA

Przedszkole i Żłobek Słoneczko z Końskich i Stąporkowa zaprasza [zdjęcia]

Niepubliczne Przedszkola „Słoneczko” mieszczą się przy ulicy Piłsudskiego 101 w Stąporkowie oraz Partyzantów 12 w Końskich. Otwieramy się na nasze ”promyczki” już od 6.30 do 17.30. Mamy grupę zerową i najmłodszych naszych podopiecznych w Klubie Dziecięcym w stąporkowie i żłobku w Końskich, które pracują w takich samych godzinach co przedszkole. Nasza placówka położona jest w pobliżu placu zabaw, z którego jak tylko się ociepli korzystają nasze dzieci.

REKLAMA

Dzieci biorą udział w zajęciach teatralnych, a swoje umiejętności pokazują podczas różnych występów. Na zdjęciu prezentacja podczas koncertu charytatywnego dla Agaty Gros w Stąporkowie.

Ze względu na niepubliczny charakter przedszkola jego funkcjonowanie jest dużo bardziej elastyczne. Szybko dostosowujemy się  do zmieniającej się rzeczywistości tak, by dzieci już od najmłodszych lat w niej aktywnie uczestniczyły. Słoneczne, przestronne i monitorowane sale, stale doposażane stwarzają dzieciom komfort i możliwość udziału w różnorakich dodatkowych zajęciach takich jak: taneczne, logopedyczne, językowe; angielski, hiszpański, plastyczno-techniczne, kulinarne i teatralne. Zajęcia realizowane są w ramach czesnego.

W naszym przedszkolu staramy się rozbudzać u dzieci zainteresowania teatrem, książką, rozwijać umiejętność słuchania, rozumienia treści tekstów literackich, wzbogacać język oraz sposób wypowiadania się i wyrażania emocji. Poprzez zajęcia teatralne oparte na literaturze dziecięcej wyzwalamy w naszych wychowankach aktywność twórczą. Zabawy teatralne stwarzają doskonałe warunki rozwoju uczuć dziecka, szczególnie społeczno–moralnych i estetycznych. Wpływają na rozwój mowy i myślenia. Wyzwalają radość twórczego, zespołowego działania.
„Stworzyliśmy miejsce w którym panuje przyjazna rodzinna i słoneczna atmosfera, gdzie dzieci czuja się jak u siebie w domu. Obok realizacji podstawy programowej  w sposób profesjonalny organizujemy dzieciom czas, kierujemy ich rozwojem i zainteresowaniami. Poprzez udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych i społecznych na rzecz naszego środowiska rozbudzamy i uwrażliwiamy nasze „promyczki” na kulturę , sztukę i najwyższe wartości społeczne takie jak dobro i serce dla drugiego człowieka, a wszystko to za sprawą bezpośredniego udziału w spektaklach teatralnych np. „Z magią na wesoło”, „Jak zebra z pasów zbiegła”, koncertach Filharmonii Świętokrzyskiej czy też wycieczkach edukacyjnych do teatru,muzeum na wystawy ,warsztaty artystyczne, lekcje biblioteczne w sąsiadującym z nami Domem Kultury czy też akcjach charytatywnych. Spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadają o swoich niezwykłych zawodach to już codzienność. Dbamy o bliską więź i współpracę z rodzicami, którzy chętnie i licznie uczestniczą we wszystkich uroczystościach i przedsięwzięciach. W Słoneczku odbywają się ciekawe, barwne i wesołe imprezy takie jak : Jasełka, Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka. Organizujemy bale, karnawałowe, andrzejkowe czy tradycyjnie mikołajkowe. Zapraszamy do naszych placówek” – opowiada i zachęca Edyta Niziołek, dyrektor przedszkola „Słoneczko”.

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Słoneczko
Ul. Partyzantów 12
Końskie 26-220
tel. 506 905 516
Facebook – TUTAJ

REKLAMA

Niepubliczne Przedszkole i Klub Dziecięcy ” Słoneczko”
ul. Józefa Piłsudskiego 101, 26-220 Stąporków
tel. 506 905 516
Facebook – TUTAJ

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *