REKLAMA

Przedszkole nr 1 to placówka z duszą! Ruszył już nabór [zdjęcia]

Przedszkole nr 1 mieści się w Końskich przy ulicy Krakowskiej 46 w pięknym, wiekowym, ale i spełniającym standardy XXI wieku bardzo malowniczym budynku, o którym śmiało można powiedzieć, że ma „duszę”. W przedszkolu wszyscy pedagodzy są nauczycielami dyplomowani, a maluchy traktują swoje panie jak „babcie” oraz ciocie”. Rusza już nabór na nowy rok szkolny do tej jednostki. 

REKLAMA

Wielkim atutem placówki jest także olbrzymi, bardzo malowniczy ogród wyposażony w atrakcyjny, bezpieczny, dostosowany do potrzeb dzieci plac zabaw z atestowanym sprzętem. –„Naszym atutem jest doświadczona, wykwalifikowana kadra pedagogiczna otwarta na potrzeby wychowanków. Zapewniamy fachową opiekę i profesjonalną edukację dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 6:30 do 17:00” – mówi Halina Wachowicz, dyrektor przedszkola.

REKLAMA

W przedszkolu na kuchni węglowej (która sama z siebie daje wyjątkowy smak potrawom) przygotowywane są bardzo smaczne, domowe posiłki. Potrawy są dostosowywane do indywidualnych potrzeb żywieniowych dzieci zgodnie z zaleceniami lekarza. Funkcjonuje pełne wyżywienie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek).

„Naszym podopiecznym oferujemy częste kontakty ze sztuką teatralną i światem muzyki poprzez cykliczne spotkania na przykład z artystami Filharmonii Świętokrzyskiej.” – mówi nam dyrektor Wachowicz. Oczywiście rozwój kulturalny dzieci to także stałe występy, akademie, które przygotowują wspólnie ze swoimi wychowawcami, a często również z rodzicami. Przedszkole nr 1 z Końskich korzysta z cotygodniowych wyjazdów do „Groty Solnej” – to w ramach edukacji zdrowotnej i dbania o dobre samopoczucie podopiecznych.

Warto zaznaczyć  współpracę tego przedszkola z innymi placówkami edukacyjnymi. Dzieciaki z „jedynki” wspólnie z młodzieżą z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich realizują projekt „Mali Badacze”. Z kolei młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 angażuje się w życie przedszkola poprzez prezentacje zawodu fryzjer. Młodzi fryzjerzy z ZSP nr 2 wykonywali dzieciom fryzury na Andrzejki, czy bal karnawałowy, pomagali przy dekoracji sali, czytali dzieciom z przedszkola bajki.

To wszystko sprawia, że w Przedszkolu nr 1 panuje bardzo miła, familijna atmosfera, a dzieci są żywo zainteresowane nauką, rozwojem, czy różnego rodzaju atrakcyjnymi formami zabaw, gier i zajęć w bardzo dobrze wyposażonych salach. Zapraszamy do wyboru tej placówki edukacyjnej!

Przedszkole nr 1 w Końskich
ul. Krakowska 46 
tel. 41 372 34 57
e-mail: [email protected]
www.ps1konskie.szkolnastrona.pl

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *