REKLAMA

Przedszkole nr 1 w Końskich po remoncie! [wideo, zdjęcia]

Przedszkole nr 1 w Końskich może się cieszyć z nowo wyremontowanej szatni oraz pomieszczeń. Właśnie zakończyły się prace remontowe najstarszej placówki opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznej w Końskich. Remont mógł odbyć się dzięki realizacji programu Polskiej Grupy Energetycznej oraz wsparciu koneckiej firmy Forbuild. 

REKLAMA

Przedszkole nr 1 w Końskich to najstarsza placówka tego typu w mieście. Budynkiem jest dom jednorodzinny z lat pięćdziesiątych. Piękna bryła budynku prezentuje się okazale jednakże wewnątrz było widać niedoskonałości związane z upływem czasu i potrzebny był remont. Przedszkole zostało wyremontowane w ramach projektu „Pomaganie daje radość”. O zmiany, które zapadły w placówce zapytaliśmy dyrektor przedszkola Halinę Wachowicz:

„W czasie wakacji udało nam się przeprowadzić wiele remontów w naszym przedszkolu. Przedszkole wypiękniało, wyremontowaliśmy szatnie starszaków w ramach projektu „Pomaganie daje radość” który był realizowany z biurem obsługi klienta w Końskich z panem Ryszardem Drozdem, który bardzo wsparł nas finansowo otrzymaliśmy 5 tys. zł na remont szatni dla pięćdziesięciorga dzieci, wymieniliśmy szafki, wykładzinę, oświetlenie, przedszkole uzyskało całkowicie odmienny wygląd” – mówi Halina Wachowicz.

REKLAMA

Z budżetu przedszkola, które finansowane jest przez Urząd Miasta i Gminy wymalowane zostały również dwie sale, wyremontowane schody wewnątrz budynku  założono nowe nakładki dywanowe, odnowione zostały wszystkie urządzenia na placu przedszkolnym oraz powiększono parking. Remont wsparła także konecka firma Forbuild, która przekazała 3 tysiące złotych.

Całość zmian uświetniła krótka ceremonia,  na której byli obecni: Barbara Czerwińska – dyrektor PGE w Skarżysku-Kamiennej, Ryszard Drózd z biura obsługi klienta PGE w Końskich , Aneta Dymus – pracownik PGE w Końskich, Piotr Wyderski – zaangażowany rodzic oraz wiceburmistrz miasta i gminy końskie Krzysztof Jasiński.

„Chciałbym podkreślić żeby nie było tych działań gdyby nie dobra współpraca pani dyrektor. I te działania przedsiębiorcze ze strony dyrektor,ze strony pracowników, nauczycieli,pracowników administracji obsługi i dobrej współpracy z PGE. Sumarycznie dają ten efekt, który widzimy w korytarzu, szatniach ale również w salach dlatego bardzo serdecznie chciałbym podziękować pani dyrektor i wszystkim pracownikom, że te działania zostały zrealizowane a przede wszystkim za wsparcie finansowe”  – przemawiał do zgromadzonych Krzysztof Jasiński. 

Podczas ceremonii odbył się również występ artystyczny dzieci, które cieszyły się z nowych szatni, odmalowanych sal i odnowionego placu zabaw.

Zdjęcia (Piotr Stolarski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *