REKLAMA

Przedszkole nr 2 w Końskich. Przyjazne miejsce dla rozwoju dziecka [zdjęcia]

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”
Powyższe słowa Roberta Fulghuma są mottem przewodnim Przedszkola nr 2 w Końskich. W placówce dzieci poznają świat nie tylko ze swoich klas, ale także na różnych wycieczkach oraz spotykając ciekawych ludzi – artystów i przedstawicieli różnych zawodów. Przedszkole prowadzi nabór na rok 2020/2021 dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

REKLAMA

REKLAMA

Przedszkole nr 2 w Końskich rozpoczęło swą działalność już w 1947 roku jako Przedszkole Publiczne nr 2. Placówka posiada bardzo dobrą lokalizację przy ulicy Partyzantów 5. Jest to budynek wolnostojący z dużym placem zabaw dla dzieci, zlokalizowany przy Parku Miejskim w Końskich. Posiada przestronne sale zajęć z łazienkami dla dzieci, dużą salę rekreacyjną, pomieszczenia administracyjne, kuchnię z nowoczesnym zapleczem, szatnię, gabinety dyrektora i intendentki. W podpiwniczeniu znajduje się ekologiczna kotłownia gazowa oraz zaplecze kuchenne i pomieszczenia gospodarcze. Placówka posiada duży, własny parking. Przedszkole zapewnia opiekę dzieciom od poniedziałku do piątku w godzinach dogodnych dla rodziców, a także pełne wyżywienie składające się z 4 posiłków. Wychowankami przedszkola są dzieci w wieku 3-6 lat.

Funkcję dyrektora pełni mgr Anna Puszka. Kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele dyplomowani z pełnym wykształceniem wyższym z przygotowaniem pedagogicznym, którzy profesjonalnie przygotowują dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Personel dba o najwyższe dobro dziecka, bezpieczeństwo i jego wszechstronny, harmonijny rozwój.

W przedszkolu prowadzone są interesujące zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne, a nauka języka angielskiego odbywa się codziennie w każdej grupie wiekowej. Dzieci uczą się języka przez zabawę, dzięki czemu w naturalny i przyjemny sposób poznają nowe słowa i zwroty. Na zajęciach chętnie podejmują próby komunikowania się w języku angielskim, śpiewają piosenki, używają zwrotów grzecznościowych i odgrywają rozmaite scenki. Przedszkolaki mają możliwość oglądania anglojęzycznych bajek, co pomaga w osłuchiwaniu się z językiem obcym. Grając kartami obrazkowymi ćwiczą pamięć i uczestniczą w mini dialogach.

Przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym. Dzieci uczęszczające do placówki mają nie tylko bezpłatny dostęp do zajęć z języka angielskiego, ale też biorą udział w spotkaniach z logopedą oraz korzystają z pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Mają możliwość uczestnictwa w ofertach i projektach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli.

W przedszkolu organizowane są przedszkolne uroczystości, spotkania z Filharmonią Świętokrzyską, przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów z całej Polski, spotkania z ciekawymi ludźmi i przeróżne wycieczki. Podtrzymywane są tam także tradycje narodowe i regionalne. Przedszkole uczestniczy w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie przedszkola i poza nim. Współpracuje z wieloma instytucjami, m. in. Biblioteką Publiczną, Miejsko-Gminnym Domem Kultury, Komendą Powiatowej Policji czy Państwową Strażą Pożarną. Przedszkolaki odnoszą sukcesy w konkursach artystycznych, sportowych, ogólnopolskich konkursach plastycznych. Przedszkole posiada własną stronę internetową, chętnie prezentuje swoją działalność w koneckich mediach oraz stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Końskie.

Placówka gwarantuje wysoki poziom nauczania i wychowania wynikający z indywidualnego podejścia do każdego dziecka oraz profesjonalnej kadry pedagogicznej. Zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój talentów i zdolności w przyjaznej atmosferze, tak, aby dzieci czuły się radośnie i bezpiecznie. Absolwenci przedszkola odnoszą wiele sukcesów w dalszej edukacji w dziedzinie wiedzy, muzyki i sportu. Dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną uczestniczą wspólnie z rodzicami w programie adaptacyjnym łagodzącym problemy z przystosowaniem się do nowego środowiska.

Aktualnie w przedszkolu prowadzony jest nabór na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja trwa do 16 marca. Wnioski należy składać w siedzibie placówki przy ul. Partyzantów 5 w Końskich.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej przedszkola www.ps2konskie.szkolnastrona.pl.

Przedszkole nr 2 w Końskich
ul. Partyzantów 5
26-200 Końskie
Telefon: 41 372 25 52
Email: [email protected]

Zdjęcia z życia Przedszkola:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *