REKLAMA

Przedszkole nr 5 – Informator Przedszkolaka [wideo, zdjęcia]

Bezpłatne zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę. Tak w skrócie można opisać Przedszkole nr 5, które mieści się przy ulicy Księdza Granata w Końskich. Przedszkole nr 5 zaprasza wszystkie dzieci do nauki przez zabawę, a tryb nauczania prowadzony jest tam dwuzmianowo: w godzinach 7.00 – 12.00 oraz 12.00 – 17.00.

REKLAMA

O placówce więcej opowiedziała nam jej dyrektor Renata Sielska. – „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat – słowa Janusza Korczaka to motto naszej pracy. Serdecznie zapraszamy do Przedszkola nr 5 w Końskich. Nasza placówka jest jedyną bezpłatną placówką na terenie miasta, gdzie w trakcie pięciu godzin nasze dzieci są profesjonalnie przygotowywane do podjęcia nauki w szkole. Mamy pięć oddziałów: uczęszczają tu dzieci 3, 4, 5 i 6 letnie, które w trakcie pięciogodzinnej realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego poznają świat i otoczenie. We wszystkich grupach wiekowych prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Nasza placówka zatrudnia specjalistyczną kadrę. Wszystkie nauczycielki mają wyższe wykształcenie pedagogiczne z kierunkowym wychowaniem przedszkolnym, a dodatkowo podnoszą swoje kwalifikacje. Mamy tutaj surdopedagoga, logopedę, oligofrenopedagogów, terapeutów pedagogicznych. Ta szeroka gama pozwala nam indywidualnie podchodzić do wychowanków dbając o ich wielostronny rozwój. Dbamy o indywidualny rozwój dziecka, o przezwyciężanie przez nie wszelkich trudności i deficytów. Wspieramy zarówno dzieci jak i rodziców w procesie edukacyjnym organizując zajęcia otwarte, spotkania z psychologami dziecięcymi, czy z diabetykami. Także z innymi specjalistami, którzy są w stanie wspomóc rodziców w zrozumieniu trudności jakie napotykają ich dzieci na tym etapie rozwoju. Uświetniamy swoimi występami uroczystości zarówno miejskie, jak i te przedszkolne. Wprowadzamy dzieci w świat literatury dziecięcej poprzez cykliczne spotkania w Bibliotecie Miejskiej, a także promując akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. W świat muzyki poważnej pomaga nam wprowadzić dzieci Szkoła Muzyczna i odwiedziny filharmoników. Jeżeli chodzi o świat przyrody to doskonale sprawdzają się tu wycieczki krajobrazowe po okolicach Końskich gimbusem, spotkania z leśnikami. To oni pokazują dzieciom świat przyrody. Natomiast wycieczki autokarowe, do teatru, czy do ciekawych miejsc w województwie świętokrzyskim rozwijają ogólne wyobrażenie dzieci o otaczającej rzeczywistości. Stosujemy najnowsze metody, aby jak najlepiej przygotować Państwa dziecko do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Oddając swoje dziecko pod naszą opiekę możecie być Państwo pewni, że zapewnimy mu bezpieczeństwo, miłą atmosferę, naukę przez zabawę aby osiągnęło dojrzałość szkolną. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do naszego przedszkola.” – tłumaczy dyrektor Sielska.

REKLAMA

Do tych wszystkich atutów warto dodać jeszcze, że konsultacje logopedyczne odbywają się w tej placówce raz w miesiącu, dzięki czemu dzieci nie mają problemu choćby z wymową. Z warunków panujących w „Piątce” bardzo zadowoleni są rodzice. –„Do tego przedszkola chodziłam ja, mój brat, teraz chodzi moje dziecko, a i rośnie już kolejne pokolenie, które też będzie chodziło od września.” –  opowiada nam Sylwia Grzegorczyk, mama jednego z przedszkolnych dzieci, a Izabela Głowińska, także mama, dodaje –„Wiem, że pracuje tutaj profesjonalna kadra, wysoce wykwalifikowani pedagodzy, którzy angażują dzieci w różnego rodzaju działania.”

W naszym wideo zapraszamy Państwa do wędrówki po Przedszkolu nr 5. Naszym przewodnikiem tego dnia została jedna z nauczycielek – Danuta Choińska.

Zapisy do „piątki” już się rozpoczęły. Należy skontaktować się z placówką telefonicznie – 41 372 31 48, mailowo: [email protected] lub po prostu przyjść do przedszkola, które mieści się przy ulicy ks. Granata 6 w Końskich, w samym centrum miasta, a na dodatek otoczone jest pięknym ogrodem. Zachęcamy też do odwiedzania strony internetowej jednostki: http://ps5konskie.edupage.org.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *