REKLAMA

Przedszkole w Bedlnie już oddane do użytku [wideo, zdjęcia]

We wtorek dokonano odbiorów technicznych nowego Przedszkola w Bedlnie. Już od wiosennego semestru uczyć będą się w nim zerówkowicze, a konecki samorząd liczy, że od września wystartują tam dwa oddziały przedszkolne. Wskazuje na to demografia obwodu – mieszka w nim 37 dzieci w wieku w przedszkolnym, a z uwagi na sprowadzanie się młodych rodzin liczba ta z roku na rok się zwiększa. 

REKLAMA

Przedszkole w Bedlnie powstało w ekspresowym tempie. Pierwszą łopatę pod jego budowę wbito późną wiosną ubiegłego roku, a zatem budynek powstał i został wykończony w zaledwie kilka miesięcy. Za prace przy tej inwestycji odpowiadała firma AMB Budownictwo –„Mamy gotowe, pod klucz wybudowane przedszkole przy Szkole Podstawowej w Bedlnie. To co było zapowiedzią i co miało wymiar placu budowy dzisiaj jest już faktem dokonanym. Dzięki sprawnej pracy wykonawcy, który zasłużył na bardzo dobre referencje w krótkim czasie udało się postawić budynek szyty na miarę i mam nadzieję, że on wkrótce zapełni się dziećmi” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Jednostka w Bedlnie była konieczna, choćby z uwagi na odległości z miejscowości obwodu do najbliższego przedszkola. Swoją radość podkreśla Sławomir Drzazga, dyrektor placówki –„Najbliższe przedszkole jest w Modliszewicach, czyli 6-7 km stąd. Przedszkole jest potrzebne czy to miasto, czy wieś. Te najmniejsze dzieciaki też muszą gdzieś rozpoczynać swoją edukację. W końcu mamy je wybudowane i miejmy nadzieję, że lada moment się zapełni. Cieszymy się z tego, że to przedszkole jest […] Składa się z dwóch sal, będą dwie grupy: grupa 3-4 latków i grupa 5-6 latków. Sale są duże, w każdej zmieści się spokojnie 25 dzieciaków, całe zaplecze jest przygotowane by grupa nawet 50 dzieciaków mogła się docelowo w tych pomieszczeniach pomieścić” – tłumaczy Sławomir Drzazga, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bedlnie.

REKLAMA

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że powstanie nie tylko przedszkola, ale i oddanej do użytku 1 września 2020 roku Szkoły Podstawowej w Bedlnie jest zasługą starań lokalnej społeczności  –„Żeby ten budynek powstał to musiała być wyrażona wielokrotnie wola miejscowej społeczności. Nie byłoby tego gdyby nie to, że miejscowości tworzące dzisiejszy obwód szkolny, czyli Bedlno, Sworzyce, Przybyszowy, Trzemoszna, Radomek dopominały się o to by powstała szkoła, by powstał taki punkt na mapie oświatowej powiatu, gminy, który by wskazywał na wyraźną obecność szerokorozumianego Państwa, bo w zachodniej części gminy to ostatnia rubież, ostatni zespół miejscowości […] Szkoła to nie tylko miejsce kształcenia, ale i wychowania, to czynnik integrujący, który powoduje, że ludzie stąd pochodzący czują się dodatkowo z tym miejscem zintegrowani” – mówi Obratański.

A co ważne: edukacyjny kompleks w najbliższych miesiącach doczeka się uzupełnienia poprzez budowę hali sportowej –„Hala sportowa jest w budowie, będzie kosztowała nieco ponad 2,1 mln złotych i uzyskała dofinansowanie w wysokości 33%. Termin oddania tej hali do użytku upływa w końcu sierpnia, a więc od nowego roku szkolnego powinna być włączona w ten kompleks i służyć dzieciom” – dodaje burmistrz Obratański.

Właśnie odebrane przedszkole także zostało zbudowane przy wsparciu zewnętrznym. Koszt jego budowy zamknął się w kwocie 1 miliona 24 tysięcy złotych przy dofinansowaniu 720 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Już w lutym ruszą zapisy do Przedszkola w Bedlnie. W jego obwodzie mieszka 37 dzieci w wieku przedszkolnym, a jeżeli gmina Końskie zdecyduje się przyłączyć do obwodu także Bedlenko, o czym mówi się coraz głośnie, to dzieci które mogłyby uczęszczać do tej jednostki będzie 54.

Także od lutego w nowym budynku funkcjonować będzie zerówka.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Przedszkole w Bedlnie już oddane do użytku [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Powstaje nowa hala sportowa w Bedlnie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *