REKLAMA

Przedszkole w Pomykowie. Znakomite warunki w nowym obiekcie i bliskość szkoły [wideo, zdjęcia]

Przedszkole w Pomykowie jest nowe i to widać zaraz po wejściu do obiektu. Przestronne korytarze i sale zajęciowe, piękne szatnie, schludne, czyste toalety i bardzo ładna jadalnia. Warunki lokalowe w tym miejscu są znakomite. To jednak nie wszystko, bo na miejscu spotkamy kompetentną kadrę, która stwarza świetną atmosferę dla najmłodszych. W niewielkiej odległości od przedszkola jest Szkoła Podstawowa, a obie jednostki tworzą razem Zespół Placówek Oświatowych. To dla dzieci dodatkowa korzyść, bo mogą swoją edukację kontynuować niemal na miejscu. Uzupełnieniem oświatowego centrum koneckiego „Sześciogrodu” jest również filia Biblioteki Publicznej z Końskich, która znajduje się w tym samym budynku co przedszkole. 

REKLAMA

Przedszkole znajduje się w bezpiecznej i atrakcyjnej okolicy, na swoim terenie ma komfortowy parking dla rodziców oraz plac zabaw dla dzieciaków. W pobliżu znajduje się zalew oraz tereny leśne. Siedziba placówki to parterowy budynek bez schodów. Wewnątrz znajdziemy niezwykle estetyczne i dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz zabawki, obszerne pomieszczenia. W przedszkolu funkcjonują dwa oddziały dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, czynne w godzinach od 6:30 do 17:00.

Wszystkie dzieci oprócz obowiązkowych zajęć dydaktycznych mają możliwość uczestniczenia w codziennych lekcjach języka angielskiego, bajkoterapii, zajęciach psychologicznych czy logopedycznych. Najmłodsi uczestniczą, ale i współtworzą wiele uroczystości – patriotycznych, ale i niekonwencjonalnych, jak choćby „Dzień Kropki”, który skupia się na wydobywaniu ukrytych talentów.

REKLAMA

Przedszkolaki z Pomykowa podczas jednej z organizowanych dla nich imprez

Przedszkolaki uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami ciekawych zawodów, koncertach filharmonii. W jednostce organizowane są także dogoterapia, czy alpakoterapia. Dla dzieciaków ich nauczyciele przygotowują tez niespodzianki i wycieczki np. wyjazdy do Groty Solnej w Końskich, „Oceaniki w Chrustach”, centrum dzieci w Bałtów, czy Muzeum Wsi Kieleckiej.

Podopieczni placówki od najmłodszych lat są także uczulani na otaczający nas świat. Biorą bowiem udział choćby w takich akcjach jak Góra Grosza, czy zbiórkach nakrętek oraz robieniu paczek świątecznych dla potrzebujących.

Poważnym argumentem za wyborem Przedszkola w Pomykowie dla swojego dziecka jest funkcjonująca tuż obok Szkoła Podstawowa. Dla dziecka to płynna kontynuacja w bardzo dobrych warunkach. Szkoła przeszła w ostatnim czasie gruntowne remonty, posiada bardzo zadbaną przestrzeń wspólną, a także świetnie wyposażone sale lekcyjne, między innymi z tablicami multimedialnymi. Natomiast w pracowniach komputerowych znajduje się tylko nowy, wysokiej jakości sprzęt.  Dużym plusem jest także opieka świetlicowa dostosowana do godzin pracy rodziców.

Najważniejsze jednak, że zarówno przedszkole jak i szkoła to miejsca z rodzinną, ciepłą atmosferą, przekazujące zasady dobrego wychowania. Nad wszystkim zaś czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna stawiająca na indywidualny tok pracy z uczniem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej

Zdjęcia z działalności Przedszkola w Pomykowie:

Zdjęcia z działalności Szkoły Podstawowej w Pomykowie:

Ogłoszenie płatne

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *