REKLAMA

Przedszkole w Smykowie otrzymało Certyfikat Promocji Zdrowia [zdjęcia]

Przedszkole w Smykowie przystąpiło do realizacji projektu Promocji Zdrowia w roku szkolnym 2019/2020, a dwa lata później, w październiku 2021 roku otrzymało Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

REKLAMA

 

REKLAMA

Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik przekazał i pogratulował społeczności Przedszkola w Smykowie uzyskania Certyfikatu Promującego Zdrowie. Jest on potwierdzeniem zaangażowania placówki w działania prozdrowotne, podnoszenia świadomości zdrowotnej i tworzenia środowiska przyjaznego dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola.

Certyfikat jest efektem dwuletnich działań placówki w zakresie promocji zdrowia. Udział w projekcie wiązał się z realizacją szeregu działań prozdrowotnych dedykowanych całej społeczności przedszkolnej, a w niektórych działaniach i lokalnej. Projekt dotyczył również prowadzenia cyklicznych cząstkowych ewaluacji i sprawozdań rocznych, monitorowanych przez Kuratorium Oświaty. W efekcie dzięki wysiłkom społeczności przedszkolnej, która z wielkim zaangażowaniem realizowała działania w zakresie zdrowia, jednostka otrzymała ważny i prestiżowy certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Dokument wystawiony został w październiku 2021r. i ważny jest do 31 sierpnia 2026r.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasze działania zostały nagrodzone i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań aby raz podjęte i sprawdzone działania w dalszym ciągu realizować. Z całego serca dziękujemy przedszkolakom, nauczycielom, pracownikom przedszkola, rodzicom i społeczności lokalnej za pomoc i zaangażowanie w realizację projektu. Dziękuję Pani Paulinie Paluch za koordynowanie działań Przedszkola Promującego Zdrowie” – komentuje Dorota Kołodziejczyk, dyrektor Przedszkola w Smykowie.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *