Przegrana na start przygotowań. Rozmawialiśmy z trenerem Neptuna Końskie [wideo, zdjęcia]

Od przegranej 0:2 z Prochem Pionki serię spotkań sparingowych przed rundą wiosenną sezonu 2023/2024 rozpoczął MKS Neptun Końskie. Obie bramki dla gości padły po rzutach karnych. My o tych przygotowaniach do wznowienia gier rozmawialiśmy z trenerem konecczan Arkadiuszem Bilskim.

Dla żółto-niebieskich starcie z ekipą z województwa mazowieckiego było bardziej rozbieganiem i przyzwyczajeniem się do piłki po kilku jednostkach treningowych poświęconych motoryce. W obu spotkaniach sobotniego meczu, który odbył się na stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej wystąpiły dwie różne jedenastki Neptuna, w tym wielu bardzo młodych zawodników.

Na boisku zobaczyliśmy też dwóch nowych graczy: Kacpra Panfila i Maciej Gruszczyński. Z zespołu podczas zimowej przerwy odszedł Damian Grudnik, który obecnie testuje się w klubach wyższych lig. Jeśli nie znajdzie zatrudnienia możliwy jest jego powrót do Neptuna.

tkn24.pl: Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że dziś z Prochem Pionki 0:2, ale nie o to tutaj chodziło. To był chyba taki mecz na wybieganie?
Arkadiusz Bilski: „Jesteśmy w takim momencie, że ciężko pracujemy nad kwestiami motorycznymi. Dzisiaj dla nas ta gra miała być odskocznią od tego, by porobić cos wyłącznie z piłką. Dużo pracy włożyliśmy na treningu, dużo zmian jeśli chodzi o nasze treningi i mamy nadzieję, że z każdym następnym sparingiem będzie to wyglądało lepiej jeśli chodzi o organizację. Dzisiaj celem było w pierwszej połowie skonsolidowanie całego zespołu w grze defensywnej, ale też próba solidnego grania z przodu, a to drugie nam się nie udawało…”

CAŁĄ ROZMOWĘ ZNAJDZIECIE W MATERIALE WIDEO.

Kolejne mecze sparingowe Neptun Końskie rozegra według poniższego harmonogramu (wszystkie na stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej w Końskich):

3 lutego, sobota, godzina 11:00 Neptun Końskie – Drogowiec Jedlińsk
10 lutego, sobota, godzina 11:00 Neptun Końskie – Szydłowianka Szydłowiec
14 lutego, środa, około godziny 19:00 Neptun Końskie – Partyzant Radoszyce
17 lutego, sobota, około godziny 11:00 Neptun Końskie – Ceramika Opoczno
24 lutego, sobota, około godziny 11:00 Neptun Końskie – Star Starachowice

Do ligowych bojów nasz zespół powróci w niedzielę 3 marca od rozegrania przełożonego z jesieni starcia z Koroną II w Kielcach.