REKLAMA

Przekazali dary dla mieszkanki powiatu koneckiego [zdjęcia]

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, wicemarszałek Renata Janik, członkowie Zarządu Województwa Mariusz Gosek i Marek Bogusławski oraz wolontariusze Urzędu Marszałkowskiego przekazali dary dla samotnej mieszkanki powiatu koneckiego.

REKLAMA

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze zebrali wśród pracowników urzędu ponad blisko 4500 tysiąca złotych.

REKLAMA

Paczka z najpotrzebniejszymi produktami trafi do pani Basi, mieszkanki powiatu koneckiego, która utrzymuje się jedynie z emerytury rolniczej po swoim niedawno zmarłym mężu. Od dłuższego czasu zmaga się z różnymi chorobami, najpoważniejsze to wysokie nadciśnienie tętnicze i uraz kręgosłupa. Ze względu na żałobę i trudną sytuację finansową nie jest w stanie poradzić sobie z trudnościami. Nie ma przy sobie żadnej bliskiej rodziny. Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania miesięcznie na życie pozostaje jej 131 złotych.

Za zebrane środki zostały zakupione wszystkie potrzebne rzeczy: kołdry, komplety pościeli, ręczniki, poduszki, koce, obrus, serwetki, odzież – kurtka zimowa, buty, czapka, rękawiczki, sweter. Zakupiona została także pralka, robot kuchenny, telefon oraz podstawowe produkty spożywcze i środki czystości.

Akcję przeprowadzili pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Zdjęcia (UMWŚ):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *