REKLAMA

Przemierzają Polskę wzdłuż Wisły by pomóc!

Karol Wiklak to pochodzący z gminy Radoszyce sportowy zapaleniec. Zasłynął kiedy wspólnie z Wiesławem Mogielskim na motoparalotni obleciał Polskę wzdłuż granic. Teraz włączył się w kolejny projekt. 

REKLAMA

Przede wszystkim chodzi o to by pomóc choremu Dawidowi Szpakowi z Buska. Chłopak cierpi na rzadką chorobą i choć cały czas przechodzi różne zabiegi (między innymi miał podawane komórki macierzyste) to ciągle wymaga dużych nakładów finansowych.Wzdłuż Wisły dla Dawida

W pomoc włączyła się fundacja Miśka Zdziśka Błękitny Promyk, a za jej pośrednictwem także dwóch śmiałków: Bartłomiej Kaczmarek i Karol Wiklak. –„Chcemy przejechać na rowerach całą Polską wzdłuż Wisły. Chodzi o to by nagłośnić sprawę Dawida, a zarazem spróbować uzbierać pieniądze. Każdy kto chce może nas wspomóc – w zamian oferujemy miejsce na naszych koszulkach.” – tłumaczy nam Wiklak.

REKLAMA

W środę rano cykliści-amatorzy wyruszyli samochodami z ziemi radoszyckiej do Wisły. Tam przesiedli się na rowery. Przed nim 1100 kilometrów pedałowania, przejazd przez 135 miejscowości, a u celu Gdańsk, w którym Wisła łączy się z Morzem Bałtyckim. Wyprawa jest częścią cyklu „Trzy Żywioły – Ziemia, Woda, Powietrze” o którym więcej można poczytać klikając TUTAJ. Zakłada on podróż wzdłuż Wisły na trzy sposoby: rowerem (co właśnie ma miejsce), kajakiem oraz motoparalotnią.

Trwającą wyprawę Karola i Bartka można śledzić poprzez livetracki – kliknij by zobaczyć: Karol / Bartek. Na chwilę publikacji tego artykułu Panowie byli już w okolicach Połańca.

Natomiast by pomóc Dawidowi można wpłacać dobrowolne wpłaty na konto Fundacji Miśka Zdziśka nr 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955  – z dopiskiem: Na pomoc i leczenie Dawida Szpaka.

Więcej informacji w jaki sposób pomóc Dawidowi można uzyskać pod numerem telefonu biura Fundacji Miśka Zdziśka: 41 386 65 69.

Trzy Żywioły - dla Dawida

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *