REKLAMA

Przyglądamy się budowie przedszkola w Pomykowie [wideo, zdjęcia]

Przedszkole w Pomykowie to jedna z większych obecnie trwających inwestycji w gminie Końskie. Zajrzeliśmy na plac budowy obiektu, który już zaczyna nabierać ostatecznych kształtów. 

REKLAMA

Pierwsze prace rozpoczęły się na początku kwietnia, a dziś widać już początki dachu nowego przedszkola. Praca wre, choć trudno się spodziewać by dzieci nowy rok szkolny rozpoczęły w nowym budynku. Przeprowadzić będą mogły się do niego najpewniej nie wiele dni po wznowieniu zajęć. Inwestycja ma wielkie znaczenie dla lokalnej oraz szkolnej społeczności. Dotychczas przedszkole funkcjonowało w starym, drewnianym budynku, w którym chociaż było bardzo klimatycznie to brakowało warunków i przestrzeni do prowadzenia edukacji.

A jest kogo uczyć. W tak zwanym „Sześciogrodzie” zamieszkuje wiele młodych małżeństw i sytuacja demograficzna tego fragmentu gminy Końskie jest naprawdę pozytywna.

REKLAMA

Wiadomo, że gmina Końskie pozyskała już środki na doposażenie oraz prowadzenie zajęć dodatkowych w nowym przedszkolu. Koszt budowy placówki to 1 milion 900 tysięcy złotych. Tuż po zakończeniu prac przy powstawaniu obiektu wyburzone zostanie stare przedszkole. Na jego miejscu powstać ma komfortowy podjazd i parking. Z drugiej strony budynku nowego przedszkola zaprojektowano przestrzenny plac zabaw.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *