REKLAMA

Przygotowali 50 apteczek dla walczących na wschodzie! Burmistrz Radoszyc włączył się w akcję [wideo, zdjęcia]

Wiele osób z terenu powiatu koneckiego chętnie włącza się w aktywną pomoc Ukrainie. W piątek wielkimi sercami wykazali się burmistrz miasta i gminy Radoszyce, Michał Pękala, Monika Gworek, dyrektor Prywatnej Szkoły CKU Patronus wraz z młodzieżą szkolną oraz Piotrem Pająkiem będącym organem prowadzącym placówki, a także pracownicy Apteki Całodobowej przy ulicy Gimnazjalnej 45A w Końskich, którzy wspólnie postanowili przygotować zestawy apteczek pierwszej pomocy. Wszystkie artykuły zostały zakupione ze środków prywatnych.

REKLAMA

Akcja powstała w ramach wsparcia 24. Oddzielnej Brygady Zmechanizowanej Króla Danila Jaworskiego z obwodu Lwowskiego. To właśnie tam trafią zestawy medyczne – „O pomoc w przygotowaniu apteczek zgłosili się nasi uczniowie, którzy u nas przebywają i bardzo chcieliby uzyskać taką pomoc dla tego wojska. To są ludzie cywilni, którzy wstąpili do wojska. Część naszych uczniów też niestety musiała wrócić na Ukrainę i też będzie tam walczyła, a my z tej strony próbujemy im pomóc. Poprosiłam pana burmistrza o pomoc, ponieważ szkoła znajduje się w Radoszycach. Poprosiłam o wsparcie finansowe, bo finansujemy to wszystko z własnej kieszeni, i szkoła i pan Pająk, jako organ prowadzący, no i ja, jako organizatorka i pan burmistrz” – Monika Gworek, dyrektor Prywatnej Szkoły CKU Patronus.

REKLAMA

Łącznie przygotowanych zostało 50 apteczek z pełnym wyposażeniem, potrzebnym w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy – „Pani Monika Gworek poprosiła mnie o zorganizowanie wyposażenia na front dla żołnierzy walczących we Lwowie. Nie było łatwo, ponieważ w tej chwili wszystkiego w zasadzie brakuje, ale udał nam się wspólnymi siłami to wszystko zorganizować. Mamy tutaj środki dezynfekcyjne, bandaże, gaziki, antybiotyki, maści z antybiotykami, środki dezynfekcyjne do ran, zestawy do szycia, skalpele, nożyczki, koce termiczne, wszystko co nam się udało tutaj zebrać. W miarę możliwości staraliśmy się to wyposażyć tak, żeby było to jak najbardziej optymalne” – mówi Anna Jakubowska, pracownica apteki.

Wszystkie artykuły zostały zakupione przy nakładzie finansowym w wysokości 10 tysięcy złotych, pochodzącym całkowicie ze środków prywatnych – „Ja chciałem podziękować pani dyrektor, to jest anioł. Pomagajmy sobie nawzajem. To jest kolejna nasza akcja, bo pomagamy już od kilku dni i takich akcji życzyłbym sobie jeszcze wiele. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej ten konflikt się skończy, ale jeśli będą nasi przyjaciele potrzebować takiej pomocy to jesteśmy zwarci i gotowi” – dodaje burmistrz.

Burmistrz miasta i gminy Radoszyce, Michał Pękala cieszy się widząc, jak chętna i gotowa do pomocy jest lokalna społeczność i młodzież ze szkoły średniej Patronus znajdującej się w jego miejscowości. Apteczki wyposażone w niezbędne produkty medyczne i środki opatrunkowe, jeszcze tego samego dnia zostały przekazane do transportu na wschód.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *