REKLAMA

Przyjaciele zorganizują imprezę charytatywną dla Michała Rasińskiego

Michał Rasiński to mieszkaniec Czarnej w gminie Stąporków, który walczy o zdrowie i życie. W czwartek 5 grudnia o godzinie 16:00 w sali bankietowej Astoria odbędzie się specjalna impreza charytatywna „Przyjaciele dla Michała”, której celem będzie zgromadzenie pieniędzy na bardzo kosztowną rehabilitację mężczyzny. Pomóc można także wspierając zbiórkę w portalu siepomaga.pl – TUTAJ.

REKLAMA

Michał pracował w domu i tam znalazła go jego mama. Leżał nieprzytomny. Mężczyźnie pękł tętniak, a jego mózg zalała krew… Przeżył tylko dzięki natychmiastowej pomocy medycznej. Stan mężczyzny poprawiał się z dnia na dzień, jednak 13 dni po operacji stała się kolejna tragedia. Rozległy udar mózgu – poszkodowany stracił pamięć i nie mówił. Do tego doszło jeszcze porażenie prawej strony ciała. Michał nie jest w stanie wyartykułować niczego, poza najprostszymi słowami. Musi nauczyć się wszystkiego od nowa. Rodzina znalazła prywatną klinikę, gdzie mężczyzna zaczął robić postępy już po 10-dniowym pobycie.

REKLAMA

„Muszę walczyć, by Michał odzyskał siły nie tylko dla mnie, ale także dla naszego malutkiego synka. To on potrzebuje go najbardziej i bardzo tęskni za tatą. Mąż rozpoczął już rehabilitację. Widać już pierwsze postępy, a to daje nadzieję, że Michał znów będzie tą osobą sprzed udaru. Leczenie męża pochłania wszystkie oszczędności. Na kolejny trzymiesięczny turnus rehabilitacyjny już mnie nie stać. Michał musi ćwiczyć, inaczej nigdy nie odzyska zdrowia. Proszę, pomóż!” – apeluje o pomoc zrozpaczona Monika Rasińska, żona poszkodowanego mężczyzny.

By pomóc mężczyźnie przyjaciele zorganizowali dla niego wydarzenie charytatywne w sali bankietowej Astoria, które odbędzie się w czwartek 5 grudnia. Będą tam sprzedawane cegiełki, ma mieć miejsce licytacja oraz przygotowanych zostało wiele atrakcji dla przybyłych.

Uroczyste rozpoczęcie przewidywane jest o godzinie 16:00. Po niej, o godzinie 16:30, odbędzie się pierwsza licytacja. O 17:00 wystąpi muzyk pochodzący ze Stąporkowa, Marek Werens, a zaraz po jego koncercie zgromadzeni wezmą udział w drugiej licytacji. Na scenie zagości także piosenkarka – Dominika Wróbel oraz zespół Dairy Minds. Następnie przygotowano program artystyczny uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich podzielony na dwie części. O 20:00 przeprowadzona zostanie trzecia, ostatnia już licytacja. Cały zysk z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Michała.

Nad oprawą muzyczną całej imprezy będzie czuwać DJ Gass. Przewidziano też wiele atrakcji takich jak: kiermasz bożonarodzeniowy, poczęstunek w postaci pierogów, bigosu, barszczu czerwonego, ciast, pasztecików i babeczek przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich: „Biały Bocian”, „18 plus” oraz koła gospodyń z Nałęczowa. Przeprowadzona też będzie loteria fantowa – ceny losów wynoszą 5, 10 i 20 złotych. Najmłodsi także nie będą się tam nudzić – dla nich przygotowane jest malowanie twarzy, bańki mydlane, wiele ciekawych zabaw a także gość specjalny – Święty Mikołaj! Dzieci będą mogły także pobawić się z alpakami.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST WOLNY. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, a także wspieraniu rehabilitacji Michała w każdy inny sposób, np. zbiórka na siepomaga.pl (TUTAJ) czy też wykonując przelew na rachunek fundacji – 32 1500 1067 1210 6008 3182 000 z dopiskiem „Michał Rasiński”.

 

REKLAMA

One thought on “Przyjaciele zorganizują imprezę charytatywną dla Michała Rasińskiego

  1. […] Przypomnijmy, że już w czwartek w Końskich odbędzie się charytatywna impreza „Przyjaciele dla Michała”. Start o godzinie 16:00 w Sali Bankietowej Astoria w Końskich. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ. […]

Dodaj komentarz