REKLAMA

Przyjdź na turniej i pomóż Michałowi

W niedzielę 23 lutego w Końskich zostanie przeprowadzona akcja pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku w Końskich”. Wydarzenie to organizowane jest dla 15-letniego Michała Kamińskiego, który czeka na przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Akcja będzie połączona z rozgrywanym Turniejem Piłki Halowej o Puchar BMiG Końskie organizowanym przez UKS AP Champions w Końskich.

REKLAMA

Michał Kamiński ma 15 lat, jest harcerzem, pasjonatem tańca breakdance i beatboxu. W grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się pierwsze objawy choroby. Swój świat z dnia na dzień zamienił na szpitalne łóżko, kiedy rozpoznano u niego ciężką aplazję szpiku kostnego. Obecnie Michał przebywa w Klinice Onko-Hematologii Dziecięcej w Szczecinie, gdyż z powodu ciężkiego przebiegu choroby, konieczne są regularne przetoczenia płytek krwi, by nie doszło do krwawień zagrażających jego życiu.

REKLAMA

Michał pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, ale w Końskich ma rodzinę i to własnie najbliżsi z myślą o nim, ale także o innych oczekujących na przeszczep, postanowili jako wolontariusze DKMS zorganizować akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w Końskich. Aby zarejestrować się jako dawca wystarczy jedynie przyjść w dniu 23 lutego na Halę Sportową przy ul. Stoińskiego 3, wypełnić formularz, następnie pobrać wymaz z jamy ustnej specjalnymi do tego celu pałeczkami. Cała procedura trwa kilka minut, a wolontariusze biorący udział w akcji przeprowadzą przez wszystkie etapy i udzielą wszelkich informacji. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. O samej procedurze rejestracji oraz oddania szpiku można dowiedzieć się na stronie www.dkms.pl

„Dzień Dawcy Szpiku w Końskich” będzie połączony z Turniejem Akademii Piłkarskiej Champions Końskie rocznika 2010 o Puchar BMiG Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Zmagania rozpoczną się o godz. 8 i potrwają do godz. 16.00.W turnieju udział weźmie dziesięć drużyn: dwie ekipy gospodarzy UKS AP Champions Końskie, Juventa Starachowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Football Academy Jędrzejów, UKS AP Champions Piotrków Trybunalski, Piłkarska Akademia Skarżyska, Star Starachowice, Stal Kunów oraz Neptun Końskie. Drużyny będą podzielone na dwie grupy po pięć zespołów. Zwycięscy grup zagrają w meczach półfinałowych a następnie w finałach.

Dla uczestników turnieju przewidziano poczęstunek w postaci pizzy oraz nagrody dla najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca turnieju. Każdy drużyna otrzyma pamiątkowy puchar, a zawodnik medal. Dla rodziców oraz kibiców także przewidziano poczęstunek w postaci napojów oraz słodkich przekąsek.

„Wierzę, że pomożemy wielu ludziom, wierzę, że dobro wróci do nas w postaci zdrowia mojego syna, wierzę, bo nic innego uczynić nie mogę dla mojego dziecka, mogę do końca mieć nadzieję i wierzyć, że gdzieś jest jego bliźniak genetyczny, który poda mu dłoń. Gdziekolwiek jesteś Aniele mojego Syna przyjdź i zarejestruj się” – mówi mama chorego Michała.

W oczekiwaniu na przeszczep szpiku planowana jest kosztowna, nierefundowana terapia, dlatego prowadzona jest również zbiórka pieniędzy na rzecz Michała. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe, której jest podopiecznym PEKAO S.A. II O/Szczecin 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269, gdzie w tytule należy wpisać: Michał Kamiński oraz przekazać 1% podatku – uzupełniając formularz PIT należy wpisać KRS 0000120305 z dopiskiem dla Michała Kamińskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *