REKLAMA

Przywrócili pamięć bohaterom [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 45 uczniów wzięło udział w konkursie „Przywróćmy ich pamięć, w hołdzie bohaterom”, który od 2016 roku organizuje Urząd Miasta i Gminy w Końskich. W tym roku konkurs wiedzy wygrał Mikołaj Laszczyk, a konkurs plastyczny Maja Joachimiak. 

REKLAMA

„Przed kilkoma laty została opracowana pewna formuła obchodów tego szczególnego święta i w nią wpisuje się konkurs pod hasłem <<Przywróćmy ich pamięć, w hołdzie bohaterom>>.  Rokrocznie coraz większa grupa młodzieży przystępuje do tego konkursu. W pierwszym roku było kilkanaścioro uczniów. Obecnie w ramach szkół podstawowych i klas gimnazjalnych do konkursu łącznie w dwóch kategoriach: wiedzy o historii i postaciach żołnierzy wyklętych oraz w drugiej części plastycznej łącznie wzięło udział 45 uczniów. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Państwu nauczycielom za przygotowanie uczniów do tego konkursu. W szczególności w kategorii wiedzy, bo to wiedza wykraczająca poza ramy nauczania i wymagająca dodatkowej pracy” – mówiła podczas gali rozdania nagród Krystyna Milczarek, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich.

REKLAMA

W konkursie wiedzy o historii i postaciach Żołnierzy Wyklętych wygrał Mikołaj Laszczyk ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach, drugi był Kacper Styś ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, trzecie miejsce ex aequo przyznano dwóm uczniom z Modliszewic: Szymonowi Laszczykowi i Kamilowi Szmeiduchowi.

W konkursie plastycznym wygrała Maja Joachimiak ze szkoły w Stadnickiej Woli, drugie miejsce zajął Kacper Mytkowski ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach, a trzecie zajęła Lena Karbownik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Gratulujemy!

Nagrody najlepszym wręczali: Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Końskich, Bogdan Soboń – wicestarosta koneckie oraz Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie.

Podczas Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych wyróżniono także najlepszych w IV Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim pod hasłem „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”. Nagrody wręczał Wojciech Jasnos – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, szkoły organizatora konkursu. W konkursie na pracę literacką trzecie miejsce przypadło Karolinie Połeć z ZSP 3 w Końskich, drugie Joannie Szczocińskiej z II LO w Końskich, a pierwsze Magdalenie Kolus z I LO w Końskich. W konkursie na prezentację multimedialną trzecie miejsce ex aequo zajęli: Mateusz Walkiewicz z  II LO i Przemysław Hajduk z ZSP nr 3, drugie ex aequo uczniowie „Ekonomika” Aleksandra Nowak i Paweł Kołodziejczyk, a zwyciężyła Urszula Piątkowska – także z Ekonomika. Gratulujemy!

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *