REKLAMA

Przyznano dofinansowania na inicjatywy lokalne w Gowarczowie

Rozstrzygnięto, które inicjatywy lokalne zostaną dofinansowane w ramach projektu „ZaPLANujMY” realizowanego przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Sześć projektów otrzyma wsparcie w wysokości niemal 24 tysięcy złotych.

REKLAMA

Do projektu zgłosiło się sześć grup mieszkańców gminy Gowarczów, którzy zaproponowali realizację sześciu różnych inicjatyw lokalnych. W głosowaniu jawnym autorzy projektów wybrali, które z przedsięwzięć będą realizowane. Okazało się, że wszystkie projekty zostały poparte i otrzymały dofinansowania.

REKLAMA

Po prezentacji każdego z 6 zgłoszonych projektów liderzy dokonali oceny wniosków na inicjatywy lokalne w obszarze kultury, wybierając do realizacji następujące projekty (kolejność wg największej ilości zdobytych punktów):

1.„Kino plenerowe „SpotkajMY się! Z filmem” – grupa nieformalna „SpotkajMY się!”, kwota – 6392zł;
2.„Turniej z legendą” – grupa nieformalna „Legendokleci”, kwota 6700zł;
3 „Disco ponad wszystko szalone lata 70,80 90 XX wieku…..historia pokoleń” – grupa nieformalna sołectwa Korytków, kwota – 3150zł;
5.„Wspomnienie wakacji w ramce” – grupa nieformalna sołectwa Miłaków, kwota – 2150;
4.„FOLK WAKACJE” – Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie Białaczowskiej, kwota – 3300zł;
6.„ZmalujMy wspólną przestrzeń” – grupa nieformalna sołectwa Bębnów, kwota – 2000zł.

Ogólna pula dofinansowania ze środków Narodowego Centrum Kultury wynosić będzie 22 tysiące złotych, pozostała kwota pokryta będzie z środków CKiAL w Gowarczowie. Przedsięwzięcia będą mogły być realizowane od końca lipca.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *