REKLAMA

PSL odkrywa karty. Znamy numery Binkowskiej i Świerczyńskiego

Od kilku dni wiemy, że kandydatami Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu koneckiego w wyborach parlamentarnych, które zaplanowano na 13 października będą Agata Binkowska oraz Łukasz Świerczyński. Teraz poznaliśmy także ich numery na liście. 

REKLAMA

Od lewej Agata Binkowska i Łukasz Świerczyński

Binkowska otrzymała bardzo wysoką 4 pozycję na liście. Przed nią znajdą się tylko: lider listy – były eurodeputowany Czesław Siekierski, przedstawicielka ruchu Kukiz 15 Jadwiga Szewczyk  oraz obecny poseł Kazimierz Kotowski.

Agata Binkowska związana jest z gminami Radoszyce i Słupia Konecka. W poprzedniej kadencji była członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Przez lata pracowała w Starostwie Powiatowym w Końskich, obecnie jest dyrektorem w Urzędzie Miejskim w Kielcach oraz radną wojewódzką.

REKLAMA

Z kolei Łukasz Świerczyński na liście PSL znalazł się na 20 miejscu. Na opublikowanych listach znalazły się zaś 32 nazwiska.

Łukasz Świerczyński to rodowity stąporkowianin. Świerczyński obecnie związany jest z Powiatowym Urzędem Pracy, w poprzedniej kadencji był radny Rady Powiatu Koneckiego. To wyborczy fighter – na jesieni osiągnął znakomity wynik w walce z Dorotą Łukomską o fotel burmistrza Stąporkowa. Na Świerczyńskiego zagłosowało aż 3467 osób (47% spośród wszystkich, którzy poszli tego dnia na wybory). Obecnie pełni także funkcje radnego Rady Miejskiej w Stąporkowie.

REKLAMA

One thought on “PSL odkrywa karty. Znamy numery Binkowskiej i Świerczyńskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *