REKLAMA

PSP nr 2 ze Stąporkowa wygrywa turniej piłki ręcznej na Dzień Kobiet [zdjęcia]

W środę 8 marca w Królewcu z okazji Dnia Kobiet odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Smyków. W zawodach rywalizowały cztery drużyny złożone z uczennic klas IV – VI. Były to reprezentantki Szkoły Podstawowej w Królewcu, w Mniowie,  w Radoszycach i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie. Najlepszymi okazały się te ostatnie. 

REKLAMA

REKLAMA

Po zaciętej rywalizacji w systemie „każdy na każdego” wyklarowała się tabela. Tak oto pierwsze miejsce zajęły uczennice ze Stąporkowa, na drugiej pozycji ulokowały się reprezentantki SP w Mniowie, a podium domknęły przedstawicielki naszej gminy – uczennice z Królewca. Najsłabsze tego dnia były dziewczyny z Radoszyc, jednak nie o wyniki tutaj chodziło, bo w turnieju nie było przegranych. Widać było, że wszystkie zawodniczki na boisku zostawiły wiele serca i walczyły do końca.

W turnieju przyznano również trzy nagrody indywidualne – najlepszą zawodniczką turnieju została Jagoda Jedynak ze Stąporkowa. Za najlepszego bramkarza uznano Zofię Adach z Mniowa, a królem strzelców została Maja Wychowaniec z Królewca z dorobkiem 20 goli.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, puchary, statuetki, a także piłki i słodki poczęstunek. Nagrody zostały ufundowane przez wójta gminy Smyków Jarosława Pawelca, dyrektor SP w Królewcu Annę Cholewińską oraz Radę Rodziców. Podczas wydarzenia w imieniu wójta Smykowa obecny był sekretarz gminy Krzysztof Bera, który wręczał zawodniczkom nagrody i upominki.

Inicjatorem i sędzią podczas zawodów był Jacek Kołodziejczyk, a nad poprawnym przebiegiem turnieju i nad swoimi podopiecznymi czuwali opiekunowie Bożena Pokusa (Stąporków), Jacek Skroński (Radoszyce) i Jerzy Kotek (Mniów).

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *