Punkt Neptuna Końskie. Beznadziejna przegrana Partyzanta [zdjęcia]

W sobotę Partyzant Radoszyce zanotował kolejną porażkę w tym sezonie. W niedzielę Neptun na własnym boisku zremisował po bardzo ładnym wyrównanym meczu. U nas więcej o tych spotkaniach.

Konecczanie w niedzielę o 15:00 podejmowali Zdrój Busko Zdrój (oba zespoły sąsiadują ze sobą w środku tabeli). Kibice na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich mogli obejrzeć bardzo ciekawe, wyrównane widowisko oraz wiele goli. Strzelanie rozpoczął już w 4 minucie Mateusz Zawadzki. W pierwszej odsłonie konecczanie głównie kontrowali, ale do przerwy nie udało im się zdobyć gola.

Początek drugiej odsłony to koncertowa gra podopiecznych Waldemara Szpiegi. W 59′ minucie na 1:1 trafił Karol Armata, potem ten sam zawodnik zdobył gola na 2:1, a na dziesięć minut przed końcem do siatki rywali trafił Patryk Kwiecień. Niestety ostatnie chwile spotkania były dla Neptuna pechowe. Za sprawą Zawadzkiego (90 minuta) i Mateusza Jańca (93 minuta) Zdrój doprowadził do wyrównania.

Po tym meczu Neptun zajmuje 10 miejsce w tabeli IV Ligi. W przyszłą sobotę o 14:00 Neptun podejmie u siebie Alit Ożarów.

Neptun Końskie – Zdrój Busko Zdrój 3:3 (0:1)
Gole dla Neptuna: Karol Armata – 2, Patryk Kwiecień
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Zacharski, Sierszyński, Pilarski (Stępnik), Armata, Sroka (Skoczylas), Malinowski, Szymoniak (Szymkiewicz), Kwiecień (Dajer)

Z kolei w sobotę grał Partyzant Radoszyce. Zawodnicy Zbigniewa Podsiebierskiego w Bodzentynie mierzyli się z Łysicą. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga odsłona to już lepsza postawa gospodarzy – zdobyli oni trzy gole, na które radoszyczanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Karola Nieszporka. Za tydzień, ponownie na wyjeździe, Partyzant powalczy ze Zdrojem Busko Zdrój.

Łysica Bodzentyn – Partyzant Radoszyce 3:1 (0:0)
Gol dla Radoszyczan: Karol Nieszporek
Partyzant: Alessandro Magini, Nicolas Basiak, Paweł Cegieła, Wiktor Gola, Mateusz Piesik (Krzysztof Myśliwy), Michał Miśtal, Maciej Dymek (Bartłomiej Szustak), Kuba Kos, Karol Nieszporek, Wojciech Tyczyński, Paweł Markowicz.