REKLAMA

Punkty przedszkolne zmienią się w przedszkola w gminie Końskie [wideo]

Punkty i oddziały przedszkolne działające dotychczas w Bedlnie oraz w Dziebałtowie od 1 września mają stać się pełnoprawnymi przedszkolami. Taką decyzję podczas sesji w poniedziałek podejmą radni Rady Miasta i Gminy w Końskich. 

REKLAMA

Co decyzja oznacza dla rodziców? Przedszkola w przeciwieństwie do oddziałów, czy punktów przedszkolnych będą mogły oferować zwiększoną ilość godzin, a zatem opieka w nich będzie zapewniona dłużej. Obecnie w punktach przedszkolnych dzieci są zaopiekowane przez pięć godzin, w przedszkolach będzie to nawet dziesięć godzin dziennie. Zmieni się także sposób organizacji pracy, a w samej jednostce w razie zainteresowania będzie można utworzyć więcej grup.

Zarówno w Dziebałtowie, jak i Bedlnie przed utworzeniem przedszkola musiało dojść do zmian infrastrukturalnych. Przy Szkole Podstawowej w Bedlnie wybudowano zupełnie nowe przedszkole, z dwiema salami dla dwóch grup dzieci. Natomiast w Dziebałtowie wykorzystano dawną salę gimnastyczną, która po wybudowaniu hali sportowej przestała pełnić swoją funkcję. Przebudowa sali spowodowała utworzenie miejsca dla dwóch oddziałów i w tej miejscowości. Obie jednostki zostaną włączone w Zespoły Placówek Oświatowych wraz z podstawówkami działającymi w tych miejscach.

REKLAMA

W poniedziałek radni zdecydują najpierw o likwidacji Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Dziebałtowie z dniem 31 sierpnia 2022 roku. Następnie dokonają przekształcenia oddziału w tej miejscowości w Przedszkole oraz analogicznie postąpią odnośnie placówki w Bedlnie. Początek sesji Rady Miejskiej zaplanowano na godzinę 9:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *