REKLAMA

PUP w Końskich już obsługuje klientów. Ogromne zainteresowanie tarczą antykryzysową [wideo]

Od wtorku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich uruchomiono punkt obsługi bezpośredniej przez okienko podawcze w drzwiach od strony zachodniej. Osoby bezrobotne mogą się tam zarejestrować po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie, natomiast pracodawcy, również po wcześniejszym kontakcie telefonicznym mogą np. umówić się na podpisanie umowy i załatwienie innych spraw. Konecki Urząd Pracy obserwuje obecnie olbrzymie zainteresowanie różnymi formami pomocy, które działają w ramach tarczy antykryzysowej. 

REKLAMA

Oprócz tego, że można skorzystać z punktu obsługi bezpośredniej to dalej wszelkie formalności załatwiane są także za pośrednictwem drogi korespondencyjnej, internetowej oraz skrzynki podawczej. W pomieszczeniu, w którym jest punkt obsługi znajduję się także skrzynka na korespondencję, którą można przekazywać do Urzędu w godzinach pracy. Po godzinach pracy oraz w weekendy korespondencję można przesłać za pomocą poczty na adres siedziby Urzędu. Wszelkie wnioski o wsparcie cały czas można też składać poprzez portal praca.gov.pl.

Ostatnie tygodnie w Urzędzie Pracy to przede wszystkim olbrzymia liczba  wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Statystyki z poszczególnych form wsparcia wyglądają w powiecie koneckim następująco: 

REKLAMA

Mikropożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności – 866 wniosków wypłaconych na łączną kwotę 4 330 000 zł (w ostatnim czasie wpłynęło około 800 nowych wniosków – można to tłumaczyć otworzeniem tej formy wsparcia na jednoosobowe działalności gospodarcze).
– Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla mikro przedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców – 65 wniosków na kwotę 1 400 845,19 zł.
– Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla organizacji pozarządowych – 1 wniosek na kwotę 8 273,76 zł.
– Dofinansowanie przedsiębiorcy kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (dla samozatrudnionych) – 71 wniosków na kwotę 365 280 zł.

Obecnie cały czas trwa nabór na mikropożyczki. Pozostałe formy póki co są niedostępne, ale tylko chwilowo. Prawdopodobnie w pierwszej połowie maja ponownie będzie można składać wnioski na różne dofinansowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *