REKLAMA

Radiator$ wiceliderem A Klasy, KS Smyków z porażką

W miniony weekend w ramach przedostatniej w rundzie jesiennej, 12. kolejki A Klasy Świętokrzyskiej spotkania rozegrały dwie drużyny z powiatu koneckiego. Radiator$ Stąporków pokonując na własnym stadionie Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn wynikiem 1-0 wywalczyli sobie pozycję wicelidera tabeli, natomiast KS Smyków przegrał na wyjeździe z Polanami Pierzchnicą wynikiem 3-2. Nie odbył się jednak mecz Tęczy Gowarczów.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Przed 12. kolejką Radiator$ Stąporków oraz Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn mieli po tyle samo punktów w tabeli A Klasy. Niedzielne spotkanie rozstrzygnęło, że tytuł wicelidera tabeli należy się właśnie piłkarzom ze Stąporkowa, którzy to już w pierwszych minutach gry wywalczyli sobie przewagę po celnym strzale Kordiana Żaka. Rywalom nie udało się już wyrównać wyniku przez całe spotkanie. Drużynę ze Stąporkowa od pierwszego miejsca zajmowanego przez Polonię Białogon Kielce dzielą zaledwie trzy punkty. Warto dodać, że Radiator$ Stąporków to jedyna drużyna w A Klasie, która nie odnotowała żadnej porażki podczas dotychczasowych spotkań – stąporkowianie mają na koncie 8 wygranych oraz 4 remisy.

Na ostatnim miejscu w tabeli pozostaje KS Smyków. Piłkarze ze Smykowa podczas sobotnich rozgrywek przegrali z zajmującymi obecnie 11. miejsce w tabeli Polanami Pierzchnicą. Na koncie drużyna ma 2 wygrane oraz 10 porażek. Szansą dla smykowian jest nadchodzący mecz z drużyną Granat Borki zajmującą 12. miejsce.

REKLAMA

Nie odbył się także mecz znajdującej się na 9. pozycji w tabeli Tęczy Gowarczów, która miała się zmierzyć z MSS-Klonówką Masłów. Gowarczowianie za tydzień powinni podjąć lidera tabeli – Polonię Białogon Kielce.

Radiator$ Stąporków – Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn 1-0 (1-0)
Radiator$: M. Żak, Małecki, Włudarczyk, Majos, Kos, K. Żak, Kwiecień, Kotte, Boruń, Kowalczyk, Dzięcioł, Karpiński
Bramka dla Radiator$: Żak

Polanie Pierzchnica – KS Smyków 3-2 (2-1)
KS Smyków: Mendygrał, Janus, Damian Jurek, Staciwa, Kołodziejczyk, Zbróg, Jarząbek, Mirosławski, Grabarczyk, Czaja, Kasiński, Górecki, Majchrzak, Dawid Jurek
Gole dla Smykowa: Janus, Staciwa

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *