Radiatorsi i Tęcza sezon rozpoczęły od porażek

W weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie I Ligi Świętokrzyskiej A Klasy. W zmaganiach uczestniczą dwa kluby z powiatu koneckiego: Radiator$ Stąporków oraz Tęcza Gowarczów. W pierwszej kolejce nasze drużyny zanotowały porażki.

Zdjęcie poglądowe.

Stąporkowianie w niedzielę o godzinie 11:00 podejmowali na swoim stadionie Gród Ćmińsk. Przed meczem odbyła się bardzo miła dla tego klubu uroczystość. Przedstawiciel Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wręczył przedstawicielom zespołu puchar za awans do A Klasy. Przypomnijmy, że Radiatorsi w ubiegłym sezonie wygrali swoją grupę  w B Klasie.

Niestety na boisku drużynie ze Stąporkowa zabrakło szczęścia. Do przerwy Radiatorsi remisowali z Grodem 1:1. Najpierw w 17 minucie dla rywali trafił znany z występów w Partyzancie Radoszyce Karol Pańczyk. Po około kwadransie gry wyrównał Konrad Majos. Druga odsłona była wyrównana do 80 minuty. Wtedy to z karnego gola dla Grodu zdobył Kamil Frączyk, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Artur Kuliński.

Radiator$ Stąporków – Gród Ćmińsk 1:3 (1:1)
Gol dla Radiatorsów: Konrad Majos
Radiator$: Kacper Świercz, Paweł Mendygrał (Daniel Słoka), Michał Małecki, Klaudiusz Sołtysiak, Krystian Kos (Piotr Łoboda), Michał Włudarczyk (Piotr Skowron), Marcin Boruń, Kamil Kowalczyk, Kacper Nawara (Krystian Borowiec), Konrad Majos, Arkadiusz Karpiński.

Ogromny niedosyt mają zawodnicy Tęczy Gowarczów po inauguracyjnym spotkaniu. W niedzielę gościli oni spadkowicza z Piekoszowa. Nasza drużyna przez większość czasu prowadziła grę, niestety sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, „nie wykorzystane sytuacje się mszczą”, a tych Tęcza miała pod dostatkiem. Około 70 minuty to goście objęli prowadzenie za sprawą gola Jakuba Bodziocha, na które dość szybko odpowiedział Mateusz Cieślik doprowadzając do remisu. Chwilę później jeden z graczy Tęczy był faulowany w polu karnym, sędzia wskazał jedenasty metr i następnie odwołał swoją decyzję po konsultacji z sędziom liniowym.

Niestety w ostatnich sekundach spotkania stratę gowarczowian w środku pola skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Piekoszowa ustalając wynik spotkania na 1:2. Do siatki ponownie trafił Jakub Bodzioch.

Tęcza Gowarczów – Astra Piekoszów 1:2 (0:0)
Gol dla Tęczy: Mateusz Cieślik

Tęcza: Bartłomiej Sidor, Łukasz Ryszkiewicz, Michał Baska (Daniel Zych), Paweł Majchrzak, Łukasz Sołtuniak, Grzegorz Gałązka, Hubert Cieślik, Paweł Skowron, Mateusz Cieślik, Marcin Cieślik (Norbert Pałos), Daniel Bakura.