REKLAMA

Radni powiatowi ostatni raz spotkali się w tej kadencji [wideo, zdjęcia]

W środę miała miejsce ostatnia już, a zarazem uroczysta Sesja Rady Powiatu Koneckiego 2014-2018. Zarządzający naszym regionem dziękowali sobie za cztery lata owocnej współpracy. 

REKLAMA

Po kilku formalnych głosowaniach członkowie kapituły rady oraz Zarządu Powiatu Koneckiego przeszli do krótkich podsumowań i podziękowań.

„Drodzy Państwo jestem niezmiernie zaszczycony tym, że mogłem prowadzić dla Państwa obrady. Jestem niezmiernie zaszczycony tym, że wybraliście mnie Państwo na Przewodniczącego Rady Powiatu jednogłośnie co było dla mnie bardzo dużym przeżyciem… Drodzy Państwo prowadzić obrady dla tak szacownego grona radnych Rady Powiatu w Końskich w asyście Państwa dyrektorów, naczelników, zapraszanych gości to był dla mnie ogromny zaszczyt i pewne wyróżnienie. Cztery lata szybciutko minęły, odbyły się już wybory. Za kilka dni na tej sali odbędą się obrady już nowej Rady Powiatu w Końskich. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Państwu radnym jako radzie i każdemu z Państwa osobno za współpracę przez te cztery lata. Dziękuję koleżance Grażynie Michalskiej i koledze Jarosławowi Lasocie za to, że współprowadzili ze mną te obrady. Słowa uznania kieruję też do p. starosty jako przewodniczącego Zarządu Powiatu. […] Oceniam jako szef Rady Powiatu Koneckiego, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty przez te cztery lata. Wiadomo, że nie zrobiliśmy tego co wszyscy oczekiwali, bo na wszystko nie mamy środków, ale pewne zadania udało nam się zrealizować. […] Jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego dobrego dla nowej rady, nowego zarządu i myślę, że godnie będą kontynuować te wszystkie zadania, które myśmy tutaj rozpoczęli” – przemawiał Marian Król, przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego

REKLAMA

„Drogie koleżanki i drodzy koledzy, panie starosto, panie wicestarosto, panie przewodniczący, szanowny kolego Jarku i wszyscy pozostali radni. Osiem lat, bo tyle pracowałam w Radzie Powiatu to naprawdę długi czas. Bardzo dużo mnie ta praca nauczyła, ale cóż – jest początek i jest też koniec. W związku z tym chciałabym serdecznie Wam wszystkim podziękować. Przede wszystkim za dobrą współpracę, za to że w ogóle poznałam wszystkich pracowników starostwa, kolegów tutaj z rady i wszystkim, którzy otrzymali mandaty na następną kadencję życzę wszystkiego najlepszego i owocnych obrad” – mówiła Marianna Michalska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Koneckiego.

„Stara taka metoda naukowa badawcza to jest metoda porównawcza. Myślę, że ta kadencja będzie historycznie porównywana z tymi poprzednimi, ale myślę że niebawem, a czas biegnie szybko z kadencją 2018-2022. Myślę, że była to udana kadencja, a dzisiaj nie ma aż tyle czasu, a tutaj większość radnych uczestniczyła bezpośrednio w pracach, decyzjach, bo chciałem zauważyć, że jednak rady w gminach mają mniejszą rolę, a Rada Powiatu wybiera starostę, wybiera Zarząd. […] Chciałem powiedzieć tak: jak w 2014 roku wyglądał ten budynek na zewnątrz to wszyscy wiecie, udało nam się ostatnio nawet i tę windę zrobić co też podnosi standardy; jak wyglądał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulic Staszica to też wszyscy wiemy, II Liceum również. Te krytykowane drogi to oczywiście – na ile nas było stać to żeśmy po prostu robili. To też były decyzje rady co do tego ile i na co. Tutaj żadna z 21 osób nie może unikać współodpowiedzialności. Oczywiście Zarząd wykonuje, Zarząd decyduje, ale Rada się na to musi zgodzić. Myślę, że była to bardzo udana kadencja. Chciałem podziękować  przewodniczącemu, jak i również całemu prezydium, które naprawdę zgodnie i z klasą pracowało. Ta kadencja jeżeli chodzi o kulturę polityczną to ma bardzo wysoką ocenę w moim przekonaniu. Chciałem również podziękować wszystkim radnym. […] Chciałem podziękować za współpracę wicestaroście Andrzejowi, Dorocie jako członkowi Zarządu urzędującemu, oczywiście Czesław nie urzędujący, ale dochodzący. Wierzcie mi Państwo, że ta czwórka z wielką troską, bez rozdzielania politycznych spraw. To była merytoryczna, rzeczowa dyskusja – co robimy, gdzie robimy. Tu nie należało się uciekać do lobbowania. Tylko troska nas wszystkich wyznaczała kierunki. Sam Zarząd i Rada bez wsparcia naczelników, bez wsparcia i ogromnej pracy Wydziału Finansowego – p. Edyty Drążkiewicz jako skarbnik,  sekretarz powiatu Zbigniew Sadorski, jak i całego aparatu urzędniczego było ważne. To wszystko wytwarzało pełną atmosferę pracy, współpracy i rozwiązywania problemów. Myślę, że wszyscy wymienieni przeze mnie są po to żeby dla społeczeństwa powiatu koneckiego, tej małej naszej ojczyzny te problemy dla jej pomyślności, dobra rozwiązywali jak najlepiej. Dlatego w tym momencie chciałem wszystkim za tę pracę bardzo, bardzo serdecznie podziękować.” – przemawiał Bogdan Soboń, starosta konecki

„Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję, bo idea by wcieliła się w życie to musi być w pełni zaakceptowana. Bardzo mi było miło z Państwem współpracować, ze wszystkimi absolutnie. Dziękuję bardzo, chylę czoła i  życzę nam wszystkim wszystkiego co najlepsze.” – dziękowała Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Po sesji wszyscy związani z Radą Powiatu Koneckiego w kadencji 2014-2018 spędzili jeszcze czas na wspólnych rozmowach przy kawie oraz ciastku.

Zdjęcia: 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *