REKLAMA

Radosny dzień otwarty w Starym Ogólniaku [wideo, zdjęcia]

W sobotę w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich zjawiło się mnóstwo gimnazjalistów zainteresowanych dalszą nauką w tej placówce. Odbywał się tam bardzo merytoryczny, ale i radosny dzień otwarty. 

REKLAMA

W pracowniach o poszczególnych przedmiotach opowiadali ich nauczyciele, a w rolę przewodników dla gimnazjalistów wcielili się … licealiści. To również oni odpowiadali na największą liczbę pytań swoich młodszych kolegów. Nie zabrakło także wrażeń i atrakcji. Już dojazd do I Liceum był bardzo atrakcyjny, bo zainteresowanych spoza Końskich przywiózł słynny żółty Schoolbus.  A kiedy już gimnazjaliści pojawili się w Liceum to nieco starsi uczniowie przywitali ich bardzo tanecznie. Młodzież ze „Starego” zaprezentowała „Belgijkę”. To taniec, który od lat jest w tej szkole uskuteczniany przez samych uczniów przy różnych okazjach, a nawet i bez okazji na szkolnych przerwach.

W jednej ze szkolnych sal trwało spotkanie z absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego. O szkole, ale i o swoich zawodach opowiadali: wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Beata Napierała, twórca tkn24.pl Arek Góral oraz lektor filmowy i telewizyjny oraz muzyk Jan Salata. 

REKLAMA

Goście dnia otwartego mogli też zwiedzać poszczególne pracownie. W większości z nich czekały niespodzianki – np. w sali od chemii wykonywano doświadczenia, a w tej od języków obcych można było spróbować przysmaków związanych z krajami, w których ów język funkcjonuje. Pokaz motocyklowy na boisku przed szkołą zrobili członkowie „Czarnej Floty”.

Co jednak najważniejsze – gimnazjaliści byli żywo zainteresowani atrakcjami i zachwyceni atmosferą „Starego”, a wielu z nich już w sobotę dostarczało swoje dokumenty związane z rekrutacją do I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Do 21 czerwca tegoroczni absolwenci gimnazjów muszą dostarczyć podanie o przyjęcie do wybranej przez siebie na dalszą drogę edukacji szkoły. Później będą musieli podanie uzupełnić o świadectwo i wyniki z egzaminu gimnazjalisty.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *