REKLAMA

Radoszyccy radni przyjęli budżet na 2021 rok [wideo, zdjęcia]

W piątek  w sali konferencyjnej remizy OSP w Radoszycach odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której radni uchwalili budżet miasta i gminy Radoszyce na rok 2021. 

REKLAMA

Burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala przedstawił nam konstrukcję budżetu przegłosowanego przez radnych.

„Wydatki naszego budżetu to 50 milionów złotych, z czego aż 72% pójdzie na sprawy socjalne i sprawy związane z oświatą. Dochody to 48 milionów zł, a na sprawy inwestycyjne, majątkowe mamy dwucyfrowy procent, bo 11% budżetu. Jest to kwota 5 milionów 500 tysięcy zł” – mówi nam Michał Pękala.

REKLAMA

O najważniejszych inwestycjach, których realizację zakłada budżet gminy Radoszyce na rok 2021 opowiedział nam Michał Pękala.

„Między innymi najważniejsze rzeczy inwestycyjne to te, które rozpoczęliśmy w roku 2020 – rozbudowa i termomodernizacja naszej Szkoły Podstawowej w Radoszycach, następna sprawa – kanalizacji, sprawy inwestycji miękkich, ale również – bardzo ważne, przygotowujemy się do naboru w następnych latach. Ważną inwestycją, którą rozpoczynamy, którą już po sesji będziemy mogli rozpocząć to projekt geotermalny na naszym zalewie oraz projekt sal gimnastycznych w naszych szkołach, w których takich sal nie ma” – opowiada nam burmistrz Radoszyc.

Za przyjęciem uchwały budżetowej opowiedziało się 13 radnych, jeden wstrzymał się od głosu, a jeden był nieobecny podczas głosowania.

Podczas sesji głos zabrał także Sławomir Staciwa, prezes Partyzanta Radoszyce, który podziękował burmistrzowi oraz radnym za wspieranie klubu, po czym wręczył zgromadzonym klubowe gadżety.

Przed rozpoczęciem obrad na sali pojawiły się również wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zbierały datki od radnych do puszek, po czym głos zabrała szefowa sztabu w Radoszycach Ewelina Ptak i opowiedziała o tegorocznej akcji.

„Jestem dumna z tego, że z roku na rok ta inwestycja jest coraz bardziej owocna. Świadczy to o tym, że mieszkańcy gminy Radoszyce mają duże serca i chętnie pomagają chorym i potrzebującym. Dopóki nie doświadczymy tego, że będziemy leczeni w placówkach i zobaczymy, że większość sprzętu jest oklejona serduszkami być może takich akcji nie docenimy” – przemawiała Ewelina Ptak.

Już w tę niedzielę wolontariuszy z Radoszyc będziemy mogli spotkać między innymi przy kościele oraz sklepach, a także po raz pierwszy w Fałkowie.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *