REKLAMA

Radoszyccy radni rozmawiali o funduszu sołeckim i pomocy niepełnosprawnym [zdjęcia]

Dnia 30 marca w gminie Radoszyce odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której włodarze miasta i gminy debatowali nad wdrożeniem funduszu sołeckiego oraz pomocą osobom niepełnosprawnym.

REKLAMA

Obrady rozpoczęło wystąpienie włodarza Radoszyc, który przedstawił zebranym sprawozdanie ze swojej działalności prowadzonej od początku roku. Mówił o problemach związanych z oświetleniem dróg na terenie gminy oraz nowego ronda. Ponadto burmistrz informował, że wkrótce ulica Konecka w Radoszycach może zostać oświetlona. Władze gminy chcą też podjąć współpracę z włodarzami ościennych miejscowości, m. in. Rudy Malenieckiej, Fałkowa, czy Włoszczowy w ramach Strategii Ponadlokalnej, pozwalającej na wyodrębnienie dodatkowych środków na lokalne inwestycje.

REKLAMA

Ważnym punktem debaty były sprawy społeczne, dotykające mieszkańców. Dyskutowano na temat pomocy udzielanej przez gminę Radoszyce potrzebującym rodzinom. Radni przyjęli także projekt Programu Wspierania Rodziny na terenie gminy w latach 2021-2023, wsparcie otrzymają także osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Gościem obrad był komendant Komisariatu Policji w Radoszycach, Jarosław Smołuch, który informował o narastającej liczbie oszustw internetowych oraz przestrzegał przed tego typu zagrożeniami.

Radni debatowali także nad szczepieniami. W gminie Radoszyce planuje się, iż wszyscy chętni 70-latkowie przejdą szczepienia najpóźniej do końca czerwca, a po 15 kwietnia dostawy preparatów do Ośrodka Zdrowia w Radoszycach będą zwiększone.

Wśród najczęściej zadawanych pytań były natomiast te dotyczące dróg dojazdowych do pól, budowy ścieżki rowerowej nad zalewem biegnącej przez Jakimowice i Grodzisko i uruchomienia transportu publicznego z Radoszyc do Końskich. Zapytania zostały skierowane do przedstawicieli zarządu powiatu koneckiego, którzy mimo zaproszenia ze strony burmistrza Michała Pękali znów nie pojawili się na sesji.

Dobre informacje spłynęły natomiast z Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, bowiem marszałek Andrzej Bętkowski, wsparł pomysł powstania geotermii nad zalewem „Antoniów”. Jak przekazał, planowana inwestycja to nie tylko szansa na rozwój turystyki, ale też przyczyna wzrostu innowacyjności w regionie, promowanie walorów uzdrowiskowych oraz dziedzictwa kulturowego.

W XXXII Sesji Rady Miasta w Radoszycach wzięło udział 12 radnych, 3 uczestniczyło w sposób zdalny. Minutą ciszy upamiętniono także niedawno zmarłego księdza prałata Adama Myszkowskiego, pochodzącego z Radoszyc proboszcza parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu.

Zdjęcia (UMiG Radoszyce):

REKLAMA

One thought on “Radoszyccy radni rozmawiali o funduszu sołeckim i pomocy niepełnosprawnym [zdjęcia]

  1. Pingback: Jasna elewacja domu – na co zwrócić uwagę? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *